Одмор во Благоевград (15.01-31.03)! 28% попуст на 2 ноќевања со појадок + користење на СПА центарот со минерална вода + еднодневна карта за СКИ зона Картала во "Monte Cristo Spa Hotel" во вредност од 5828 ден. (94 Eur) по цена од 4216 ден. (68 Eur)

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Благоевград (15.01-31.03)! 28% попуст на 2 ноќевања со појадок + користење на СПА центарот со минерална вода + еднодневна карта за СКИ зона Картала во "Monte Cristo Spa Hotel" во вредност од 5828 ден. (94 Eur) по цена од 4216 ден. (68 Eur)

Цена

4,216 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,828 ден.

Попуст

28%

Заштеда

1,612 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

 • ul. Ivan Rilski br. 1 Blagoevgrad, Bulgaria (България), 2700

 • +359 88760 3530

 • reservations@hotelmontecristobg.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува:

 • 2 ноќевања со појадок во двокреветна соба
 • Еднодневна карта за СКИ зона Картала
 • Бесплатно користење на спа центарот со минерална вода (базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона)
 • Паркинг (по барање)
 • Безжичен интернет
 • Туристичка такса и осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.01.2017 до 31.03.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • За закуп на двокреветна соба се потребни мин. 2 купони т.е. 2 лица.
 • За деца до 3.99 год. сместувањето е бесплатно
 • За деца од 4 до 11.99 год. се доплаќа 24 евра за две ноќевања со појадок
 • За деца над 12 год. односно за трето возрасно лице се доплаќа 34 евра за две ноќевања со појадок, директно во хотелот
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Доколку во хотелот има помалку од 20 гости, тогаш појадокот е според менито
 • Паркингот е со претходна најава при самата резервација

Опис

Скијање во Благоевград - Ски Центар Картала

Благоевград се наоѓа на главниот пат Е 79, јужно од главниот град Софија, на 20 km од Република Македонија и на 100 km  од границата со Грција (200 km од Солун).
Ски зоната Картала се наоѓа на исток од Благоевград, до кој се стига со автомобил за 20 мин. по асфалтиан и добро одржуван пат. Ски зоната е почетна точка за многу туристички центри на Рила планина и има одлични услови за скијање.
Идеална за почетници и професионални скијачи и сноубордисти од декември до април. Резортот нуди училиште за скијање и сноуборд за индивидуални или групни тренинзи, изнајмување на опрема (скии, стапчиња и чизми) и сопствен ски гардеробер.

Некои информации за ски центарот:

 • Основна ски патека - средна тежина, должина 4500 метри.
 • Гондола - првата станица на гондолата е на надморска височина од 1350 м., а горната станица на 2350 м.
 • Ски патека за алпски дисциплини - средна тежина, должина 2200 метри.
 • Ски писта за почетници кои учат скијање - лесна тежина, должина 300 метри, ски лифт

Цени на ски карти за зимска сезона 2014/2015:

 • Дневна ски карта на дете до 12 год.: 25 - 31 лв
 • Дневна ски карта за возрасен: 20 - 23 лв

Предности на скијачкиот центар во Благовград:

 • Цена - цената на ски картата е речиси дупло пониска од другите ски центри во Бугарија
 • Уживање во скијањето без чекање редици

За хотелот кој нуди Спа со минернала вода

Монте Кристо е најмодерниот хотел во Благоевград – лоциран во центарот во градот, на само 1 час оддалеченост од Софија, 1 час од Грција и само 25 мин од Македонската граница. Хотелот настанува како резултат на реконстукцијата и реновирањето на познатата Јавна минерална бања која е сеуште функционална и отворенa за посетители од соседството.

Хотелот располага со 44 стандардни соби, 5 делукс соби и 4 еднособни апартмани. Сите се опремени со модерен мебел и секое парче е одбрано со многу внимание. За гостите има на располагање ресторан, лоби бар, спа центар, внатрешен базен со минерална вода, салон за убавина, конференциска сала и летна градина.

Овој хотел е соодветен за луѓе кои се заинтересирани за различен вид на туризам како бизнис, планински, еко, воден, културен, историски, религиозен, спа и ски туризам.

За да бидете сигурни дека вашиот престој ќе биде уникатен, хотелот ви ги нуди следниве услуги:

 • Клима уред
 • Телефонска линија
 • Сеф
 • Мини бар
 • ТВ
 • Бесплатен интернет

Дополнителни услуги:

 • Конференциски услуги
 • Настани
 • Трансфери
 • Перење и пеглање
 • Карти за културни настани
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ