46 ја следат оваа компанија


- 16%

Мопед Migliori Cammello Classic 50cc + 1 година гаранција

55000 ден.

45990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Мотор: бензин 4Т
 • Моќ: 1,9kW
 • Зафатнина: 49,6ccm
 • Максимална брзина: 45km/h
 • Менувач: полу-автоматски со 4 степени
 • Тркала: 16″
 • Сопирачки: диск/барабан
 • Маса: 90kg
 • Носивост: 230kg
 • Боја: Црвена-бела
 • Производител: Migliori
 • 1 година гаранција

Спојот на квалитет, практичност, економичност и модерен дизајн ни доаѓа спакуван во новиот Migliori Cammello classic .

Мопедот кој освојува со својот интересен изглед , а се истакнува со неговата врвна управливост, удобност и универзалност. Изработен е од квалитетни иновативни и трајни материјали, со интегрирана, засилена рамка која гарантира голема носивост и издржливост. Има највисок клиренс во класата, преден телескоски управувач, задни амортизери со пет степени на висина, хидраулична предна-диск кочница и задна-барабан ножна кочница. Располага со дури два багажници  и пракитечн централен простор за одлагање и чување на разни предмети .

Покрај економичниот четири-тактен бензиски агрегат, негов главен адут е четири степениот, полу-автоматски менувач кој овозможува константен вртежен момент и доволна моќ  да се совлада секој терен.

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.