46 ја следат оваа компанија


- 14%

Мопед Miglori Cammello XTR 50cc + 1 година гаранција

58000 ден.

49990 ден.

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Мотор: 4 тактен- бензин
 • Макс брзина: 45 km/h
 • Тежина: 86 kg
 • Алуминиумски бандажи
 • Дигитален дисплеј
 • Лед светло
 • Сопирачки: Диск/ барабан
 • Зафатнина: 49.6 cc
 • Моќ: 1,9 kW@8000rpm

Спојот на квалитет, практичност, економичност и модерен дизајн ни доаѓа спакуван во новиот Migliori Cammello XTR.

Мопедот кој освојува со својот интересен изглед , а се истакнува со неговата врвна управливост, удобност и универзалност. Изработен е од квалитетни иновативни и трајни материјали, со интегрирана, засилена рамка која гарантира голема носивост и издржливост. Има највисок клиренс во класата, преден телескоски управувач, задни амортизери со пет степени на висина, хидраулична предна-диск кочница и задна-барабан ножна кочница. Располага со дури два багажници  и пракитечн централен простор за одлагање и чување на разни предмети . Варијантата XTR, најбогато опремената варијанта од овој мопед, ни доаѓа со фелни направени од лесен материјал, LED осветлување, дигитален дисплеј и многу други детали кои го дефинираат неговиот спортски изглед.

Покрај економичниот четири-тактен бензиски агрегат, негов главен адут е четири степениот, полу-автоматски менувач кој овозможува константен вртежен момент и доволна моќ  да се совлада секој терен .

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.