7 ја следат оваа компанија


- 23%

Morgan’s масло за нега на брада со бразилски портокал 50 мл.

2190 ден.

1690 ден.

Преостанато време

Шифра:

10035

Опис

Пакување: во стаклено шишенце со пипета. Количина: 50 мл.
Освежувачко масло за брада кое содржи есенцијално масло од бразилски портокал. Ја смирува и хидратира кожата и овозможува да се зајакнат фоликулите на влакната. Произведено од најквалитетни состојки, збогатено со арганово масло, масло од сладок бадем и масло од камилица. Помага при контрола на чешањето на брадата. Брзо се апсорбира.
По нанесувањето остава долготраен пријатен мирис на бразилски портокал врз брадата.
Употреба: За мека и мазна брада се препорачува секојдневно нанесување. Се нанесуваат 2-3 капки на дланките на рацете и се трие маслото за да се обезбеди порамномерно ширење врз брадата. Маслото се масира длабоко во брадата, нанапред и наназад за да продре низ брадата и во кожата.

Детали за испорака

Испорака

За компанијата

Една од најстарите компании за производство на козметика за коса во Англија и во светот - Morgan’s Pomade е основана во 1873 година. Над една милијарда тегли од оригиналната Morgan’s помада се продадени ширум светот. 

Се гордееме со нашите висококвалитетни, луксузни производи за коса и убавина за чие производство ги користиме најдобрите состојки и најновите технологии. 
Нашиот асортиман ги опфаќа професионалните берберски ретро производи и секогаш популарните производи за потемнување на коса. Од 1970-тите години наваму, MORGAN’S го прошири својот асортиман со формулирање на производи за стилизирање на коса и шампони. Во последниве години, женските креми за раце и лице на MORGAN’S стануваат многу популарни. 

Мажите ширум светот го избираат MORGAN’S за да постигнат класичен, елегантен и неверојатен изглед кој никогаш не излегува од мода.
Денес MORGAN’S POMADE ги дистрибуира своите производи во повеќе од 50 земји во светот меѓу кои и во Македонија.
Овластен дистрибутер за Македонија: ТРАМА-ИМПЕКС ДООЕЛ Скопје

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.