MS Дрон CX-40

1990 ден.

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Grouper & Mastercard акција на подароци!
Купувај било кои зделки со Mastercard картичка и освој подарок!
Дознај повеќе тука!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Максималнен агол на вртење: 200 °
 • Максималeн агол на нагиб: 35 °
 • Максимална брзина на качување: 5 m/s
 • Максимална брзина на спуштање: 5 m/s
 • Максимална брзина на лет: 12.5 m-s
 • Батерија: 580 max – 3.7 В
 • Максимално време на лет: 10 мин
 • Време на полнење: 90 мин
 • Боја: црна со ЛЕД светилки
 • Димензии: 33 x 33 x 7
 • Додатни функции: 4 канали, 6-осни жироскоп, 3D 360 флип, headless mode интелигентна контрола на оријентацијата, три брзини на летање (ниска, средна, висока), супер тивко летање без бука, заштита на батеријата
 • Фреквенција на далечинското: 2.4 GHZ
 • Максимален дострел: 100 m
 • Чувствителност на далечинското: -105 dbm
 • Работна струја: 52А
 • Работен напон: 6В
 • Батерии: 4 x АА (не се вклучени)
 • Димензии: 14.5 x 14.5 x 5 cm
 • Резолуција на камерата: Н/А

ПОДИГНУВАЊЕ

Производот може да го подигнете од локациите на "Авио Трејд". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот..
Види ги сите промоции и производи од "Авио Трејд" овде
Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.

Испорака

Оваа компанијата нуди бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден.
Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.