Посета на Мелник (17.02.2019)! 41% попуст на еднодневна посета на Мелник, Рожденски манастир и Сандански + вклучен превоз со ТА MT Травел во вредност од 1700 ден. по цена од 1000 ден.

Вредност

1700 ден.

Попуст

41%

Заштеда

700 ден.

 • ул. 11 Октомври бр. 25 (ЗОИЛ Македонија)

  Одведи ме таму

  ‎02 32 32 597, 070 249 049, 070 353 233

  mt.travelprevoz@yahoo.com

Добивате

Еднодневна посета на Мелник (17.02.2019)

 • Посета на Кардопуловата Куќа во Мелник
 • Посета на Роженски Манастир
 • Прошетка низ Сандански
 • Организација и водство на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.02.2019 до 17.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Поаѓање од паркинг кај Вип Хотел, наспроти Скопски Саем, во 06:00 часот (собирање на група 05:45 ч.)
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА МТ Травел да направите резервација на телефон или е-маил
 • По купувањето на купонот јавете се за потврда на резервацијата
 • Важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. МТ Травел
 • Патничко осигурување кое е задолжително
 • Доколку не го искористите купонот за неведениот датум на турата, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Мелник е мало градче кое е познато по многу различни природни убавини и убавини кои ги создаваат локалните жители и по кои ова мало место е толку познато. Кога ќе пристигнете во Мелник неминовна е посетата на Кардопуовата куќа – музеј, која има огромна винарска визба. Во визвите во Мелник има бочви со вино кои стојат таму и се стари и по 200 години. Мелник е уште познат и по најстарата куќа во Бугарија, Бојарска куќа. Пирамидите во Мелник се рангирани како највпечатливи природни феномени во Бугарија.

Програма:

 • Тргнување од паркинг кај Вип Хотел, наспроти Скопски Саем, во 06:00 часот (собирање на група 05:45 ч.)
 • Патување преку Струмица.
 • Предвидено време за пристигнување во Мелник околу 10:00 ч. 
 • Посета на Кардопуловата Куќа во Мелник
 • Посета на Роженски Манастир
 • Прошетка низ Сандански
 • Тргнување кон Скопје во 17:00 ч.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.