Посета на Метеори (21.05.2017)! 36% попуст на еднодневна посета на комплексот манастири во Грција - МЕТЕОРИ и работилницата за икони во Каламбака + превоз со ТА MT Травел во вредност од 2200 ден. по цена од 1400 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Посета на Метеори (21.05.2017)! 36% попуст на еднодневна посета на комплексот манастири во Грција - МЕТЕОРИ и работилницата за икони во Каламбака + превоз со ТА MT Травел во вредност од 2200 ден. по цена од 1400 ден.

Цена

1,400 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,200 ден.

Попуст

36%

Заштеда

800 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 12

 • ул. 11 Октомври бр. 25 (ЗОИЛ Македонија) ул. 11 Октомври бр. 25 (ЗОИЛ Македонија)

 • ‎02 32 32 597, 070 249 049, 070 353 233

 • mt.travelprevoz@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Еднодневна посета на Метеори + работилницата за икони во Каламбака (21.05.2017)

 • Вклучен автобуски превоз
 • Тргнување од паркинг кај Вип Хотел, наспроти Скопски Саем, во 02:00 часот
 • Посета на Free Shop
 • Посета на Голем Метеорон (доплата  3 евра од лице за влез на лице место)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.05.2017 до 21.05.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Поаѓање во 02:00 часот од паркингот кај Хотел ВИП (спроти Скопски Саем)
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА МТ Травел да направите резервација на телефон или е-маил
 • По купувањето на купонот јавете се за потврда на резервацијата
 • Доколку не го искористите купонот за неведениот датум на турата, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. МТ Травел
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко осигурување

Опис

Метеорите се наречени Карпи во воздухот, кои се едни од најголемите православни комплекси во Грција. Тие се сместени над гратчето Каламбака. Град кој е препознатлив по бројните тесни улички, ниски куќички, кафулиња, како и многубројните продавници со икони.  Шесте воодушевувачки манастири се изградени на природни столбови од песочен камен. 
 
Опис на понудата:

 • Тргнување од паркинг кај Вип Хотел, наспроти Скопски Саем, во 02:00 часот (собирање на група 01:45 ч.)
 • Патување преку граничниот премин Богородица / Евзони
 • Предвидено време за пристигнување во Каламбака од 9 часот со попатни паузи
 • Посета на работилницата за икони во Каламбака
 • Посета на Голем Метеорон (доплата  3 евра од лице за влез на лице место)
 • Во 18:00 часот тргнување кон Скопје
 • Посета на Free Shop
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ