Посета на Метеори (09.03.2019)! 36% попуст на еднодневна посета на Метеори + посета на Св.Петка (Агија Параскеви) + работилницата за икони во Каламбака + превоз со ТА MT Травел во вредност од 2200 ден. по цена од 1400 ден.

Вредност

2200 ден.

Попуст

36%

Заштеда

800 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 13

 • ул. 11 Октомври бр. 25 (ЗОИЛ Македонија)

  Одведи ме таму

  ‎02 32 32 597, 070 249 049, 070 353 233

  mt.travelprevoz@yahoo.com

Добивате

Еднодневна посета на Метеори (09.03.2019)

 • Посета на комплексот манастири во Грција - Метеори
 • Посета на работилницата за икони во Каламбака
 • Посета на црката Св. Петка
 • Превоз на наведените локации
 • Организација и водство на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.01.2019 до 08.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Поаѓање во 02:00 часот од паркингот кај Хотел ВИП (спроти Скопски Саем)
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА МТ Травел да направите резервација на телефон или е-маил
 • По купувањето на купонот јавете се за потврда на резервацијата
 • Важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. МТ Травел
 • Влезница од 3 евра во манастирот Голем Метеорон
 • Патничко осигурување кое е задолжително
 • Доколку не го искористите купонот за неведениот датум на турата, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Метеорите се наречени Карпи во воздухот, кои се едни од најголемите православни комплекси во Грција. Тие се сместени над гратчето Каламбака. Град кој е препознатлив по бројните тесни улички, ниски куќички, кафулиња, како и многубројните продавници со икони.  Шесте воодушевувачки манастири се изградени на природни столбови од песочен камен. Околината на овие столбови била населена уште пред 50000 години, а некаде во 9 век, една група на монаси се преселила на древните столбови.Монасите најпрво живееле во дупките на карпите, а подоцна некаде околу 12 век почнале да се градат манастирите. Просечната висина на карпите е 313 метри, и до горе се стигнува само со помош на кошници и систем од јажина. Денес од шесте манастири, пет се машки и еден е женски.

Опис на програмата:

Поаѓање од паркинг кај Вип Хотел,наспроти Скопски Саем, во 02:00 часот (собирање на група 01:45 ч.).Патувањето води кон граничен премин Богородица. Пауза за царински формалности и одмор. Предвидено време за пристигнување во работилницата за икони-Каламбака до 10 часот. По посетата групата се упатува ко посета на манастирот Голем Метеорон. Слободно време за разглед на манастирот. По посетата групата се упатува кон градот Каламбака. Слободно време и пауза за ручек.Во попладневните часови се упатуваме кон посета на црквата Св. Петка во долината Темпи. Во вечерните часови поаѓање за Скопје.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.