7 ја следат оваа компанија


Мулти-Функциски колорен принтер HP Laser Jet 179fnw

14990 ден.

Шифра:

pr.hp.clj179fnw

Опис

Number of users 1-5 Users
Functions Print, copy, scan, fax and wireless
 
Print 

 • Technology Laser
 • Duplex print options Manual (driver support provided)
 • Speed Black (normal, A4): Up to 18 ppm; Colour (normal, A4): Up to 4 ppm
 • First page out Black (A4, ready): As fast as 12.4 seconds
 • Resolution Black (best): Up to 600 x 600 dpi; Black (normal): Up to 600 x 600 dpi; Colour (best): Up to 600 x 600 dpi; Colour (normal): Up to 600 x 600 dpi
 • Cartridges number 4 (1 each black, cyan, magenta, yellow)
 • Standard print languages SPL

Scan

 • Type Flatbed, ADF
 • Technology Contact Image Sensor (CIS)
 • Scan to PDF
 • Resolution Hardware: Up to 4800 x 4800 dpi; Optical: Up to 600 x 600 dpi; Enhanced: Up to 19,200 dpi
 • Max scanning size Flatbed: 216 x 297 mm; ADF: 216 x 356 mm
 • Grayscale levels 256
 • Bit depth 10-bit (colour)
 • File format PDF, JPG, TIFF
 • Input modes Front-panel scan, copy, HP MFP scan software, user application via TWAIN or WIA
 • Scanner advanced features Scan to WSD (network support only); Book Scanning; Poster Stitching for multiple scan; Text Converting; Scan to E-Book; Existing File to E-Book
 • Auto document feeder capacity Standard, 40 sheets
 • Twain version Version 1.9

Copy

 • Speed Black (normal, A4): Up to 18 cpm; Colour (normal, A4): Up to 4 cpm
 • First copy out Black (A4): As fast as 12.6 seconds; Colour (A4): As fast as 32.1 seconds
 • Max copies Up to 999 copies
 • Copier reduce/enlarge 25 to 400%
 • Copier setting Copies; Original Size; Reduce/Enlarge; Darkness; Original Type; Collation; 2-Up; 4-Up; ID Copy; Adjust Background; Auto Fit Copy; Colour Mode
 • Copier smart software features Automatic adjusting background; Extended layout (2-up, 4-up, ID copy); expanded contrast adjustments (11 different settings); Scale from one paper size to another(Letter>A4, AutoFit) 

Fax

 • Speed 33.6 kbps
 • Memory (A4) Up to 400 pages
 • Resolution Black (best): Up to 300 x 300 dpi; Black (standard): 203 x 98 dpi; Black and White (fine): Up to 203 x 196 dpi;
 • Black Photo Grayscale: 300 x 300 dpi; Black and White (superfine): Up to 300 x 300 dpi
 • Features Auto fax reduction supported: Yes; Auto-Redialing: Yes; Fax delayed sending: Yes; Distinctive ring detection supported: Yes;
 • Fax forwarding supported: Yes; Junk barrier supported: Yes, requires Caller ID; PC interface supported: Yes; Fax telephone mode

Supported: Yes; Fax speed dialing (max numbers): Up to 100 numbers; Fax phone TAM interface supported: Yes 
Display 2-Line LCD
Weight 14.08 kg

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните: 075 305 965 ; 389 2 3092 958 ; 389 2 3092995
 • Види ја продавницата на "Mojtoner.mk" овде
 • Исклучок од бесплатната испорака за нарачки над 1500 денари, претставуваат нарачки кои содржат хартија (поради големата тежина), како и одредени видови ИТ опрема (поради волуменот или специфичните технички карактеристики).
 • Во такви случаи, МОЈТОНЕР.МК се обврзува да обезбеди најповолна понуда до купувачот. Во овој случај доставата ја плаќа купувачот при доставувањето.
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Mojtoner.mk"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Mojtoner.mk / Аполо

Mojtoner.mk е специјализирана интернет продавница на АПОЛО ДООЕЛ Скопје, за продажба на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи, рибони и сите други потрошни принтерски материјали.

Од дома, од работа или во движење, Mojtoner.mk Ви нуди удобно, сигурно и лесно купување на голем асортиман производи.

Во нашето портфолио ќе најдете најголем избор на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи и други потрошни принтерски материјали, принтери, друга ИТ опрема, услуги на сервис и изнајмување на принтери.

Погледнете ги и останатите производи кои Ви се достапни.

МАРБО

Марбо претставува колекција за 100% природна нега на косата.
Препаратите се направени од 100% чисти билни екстракти кои имаат моќно дејство и многу брзи и видливи резултати.
Поддржани од дерматолозите, производите Марбо се присутни веќе 30 години во EX – YU, сега и во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.