7 ја следат оваа компанија


Мулти-Функциски колорен принтер HP Office jet Pro 9010

8990 ден.

Шифра:

pr.hp.9010

Опис

Functions Print, copy, scan, fax
Print technology HP Thermal Inkjet
Print speed Black (A4, ISO): Up to 22 ppm; Colour (A4, ISO): Up to 18 ppm;
First page out Black (A4, ready): As fast as 9 sec; Colour (A4, ready): As fast as
10 sec;
Print resolution Black (best): 1200 x 1200 rendered dpi; Colour (best): Up to 4800
x 1200 optimised dpi on HP Advance Photo Paper 1200 x 1200
dpi input;
Monthly duty cycle Up to 25,000 pages A4; Recommended monthly page volume:
Up to 1,500
Printer smart software features Orientation: Portrait/Landscape; Print on Both Sides: None/Flip on Long Edge/Flip on Short Edge; Page Order: Front to Back/Back
to Front; Pages per Sheet: 1, 2, 4, 6, 9, 16; Quality Settings: Draft/Normal/Best; Printing Shortcuts; Print in Greyscale: Off/High Quality Greyscale/Black Ink Only; Pages per Sheet. Layout: Right then Down/Down then Right/Left then Down/Down
then Left; Print in Max DPI: No/Yes; HP Real Life Technologies: Off/On; Booklet: None/Booklet-Left Binding/Booklet-Right Binding; Pages to Print: Print All Pages/Print Odd Pages Only/Print Even Pages Only; Borderless Printing: Off/On; Page Borders: Off/On
Standard print languages HP PCL3 GUI
Print area Print margins: Top: 3.3 mm, Bottom: 3.3 mm, Left: 3.3 mm, Right: 3.3 mm; Maximum print area: 216 x 356 mm
Borderless printing Yes, on photo paper only, 210 x 297 mm (A4)
Number of supplies 4 (1 each black, cyan, magenta, yellow)
Multitasking supported Yes
Duplex printing Automatic (standard)
Copy speed Black (A4, ISO): Up to 21 cpm; Colour (A4, ISO): Up to 15 cpm
Copier specifications Number of Copies; Two-Sided; Lighter/Darker; HP Copy Fix; ID
Copy; Resize; Quality; Paper Size; Paper Type; Collate; Margin Shift; Crop; Copy Preview; Enhancements; Maximum number of copies: Up to 99 copies; Copy resolution: Up to 600 dpi; Reduce/Enlarge: 25 to 400%
Scan speed Normal (A4): Up to 8 ipm (200 ppi, black and white); Up to 8 ipm
(200 ppi, colour); Duplex (A4): Up to 4 ipm (200 ppi, black and white); Up to 4 ipm (200 ppi, colour)
Scan file format JPG, BMP, TIFF, PDF, RTF, TXT, PNG
Scanner specifications Scanner type: Easy slide-off glass, dual pass 2-sided ADF; Scan input modes: Front-panel scan, copy, HP Software, EWS, Mobile apps; Twain version: Version 2.1; Scan size maximum (flatbed, ADF): 215.9 x 297 mm; Optical scan resolution: Up to 1200 dpi
Scanner advanced features OCR (Optical Character Recognition); Smart Taks shortcuts: 1-click customisable scan to cloud destinations, email, and print, create editable, searchable documents by scanning from phone or printer; Smart Tasks destinations: Dropbox, Google Drive, OneDrive, email recipients, print 
Scannable area Maximum media size (flatbed): 215.9 x 297 mm; Minimum media size (ADF): 127 X 127 mm; Maximum media size (ADF): 215.9 x 355.6 mm
Bit depth/ Grey scale levels 24-bit / 256
Digital sending Standard: Scan to E-mail; Scan to network folder; Scan to SharePoint; Scan to thumb drive
Fax Yes, colour,
Fax specifications Fax memory: Up to 100 pages; Fax resolution: Standard: 203 x
98 dpi; Fine: 203 x 196 dpi, 256 levels of grey;
Processor speed 1.2 GHz
Connectivity Standard: USB 2.0; Host USB; Ethernet; Wireless 802.11a/b/g/n; 2 RJ-11 modem ports; Optional: No;
Wireless Yes, built-in WiFi 802.11a/b/g/n
Mobile printing capability Apple AirPrint™; Wi-Fi® Direct Printing; Mopria™ Certified; HP Smart
Network capabilities Yes, via built-in Ethernet; Wireless 802.11a/b/g/n
Hard disk None
Memory Standard: 512 MB; Maximum: 512 MB
Number of paper trays Standard: 1; Maximum: 1

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните: 075 305 965 ; 389 2 3092 958 ; 389 2 3092995
 • Види ја продавницата на "Mojtoner.mk" овде
 • Исклучок од бесплатната испорака за нарачки над 1500 денари, претставуваат нарачки кои содржат хартија (поради големата тежина), како и одредени видови ИТ опрема (поради волуменот или специфичните технички карактеристики).
 • Во такви случаи, МОЈТОНЕР.МК се обврзува да обезбеди најповолна понуда до купувачот. Во овој случај доставата ја плаќа купувачот при доставувањето.
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Mojtoner.mk"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Mojtoner.mk / Аполо

Mojtoner.mk е специјализирана интернет продавница на АПОЛО ДООЕЛ Скопје, за продажба на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи, рибони и сите други потрошни принтерски материјали.

Од дома, од работа или во движење, Mojtoner.mk Ви нуди удобно, сигурно и лесно купување на голем асортиман производи.

Во нашето портфолио ќе најдете најголем избор на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи и други потрошни принтерски материјали, принтери, друга ИТ опрема, услуги на сервис и изнајмување на принтери.

Погледнете ги и останатите производи кои Ви се достапни.

МАРБО

Марбо претставува колекција за 100% природна нега на косата.
Препаратите се направени од 100% чисти билни екстракти кои имаат моќно дејство и многу брзи и видливи резултати.
Поддржани од дерматолозите, производите Марбо се присутни веќе 30 години во EX – YU, сега и во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.