7 ја следат оваа компанија


Мулти-Функциски колорен притнер HP Office jet 7720

9690 ден.

Шифра:

pr.hp.7720

Опис

Technical specifications
AIO functions Wireless, Print, Fax, Scan and Copy
 
Print

 • Speed Black: Up to 34 ppm (draft, A4); Up to 22 ppm (ISO, laser-comparable)
 • Colour: Up to 34 ppm (draft, A4); Up to 18 ppm (ISO, laser-comparable)
 • First page out (A4, ready) Black: As fast as 9 sec; Colour: As fast as 10 sec
 • Resolution Black (best): Up to 1200 x 1200 rendered dpi
 • Colour (best): Up to 4800 by 1200 optimised dpi on HP Advance Photo Paper 1200 by 1200 dpi input
 • Languages HP PCL3 GUI
 • Wireless capability Yes, built-in WiFi 802.11 b/g/n
 • HP ePrint capability Yes
 • Mobile printing capability Apple AirPrint™, HP ePrint, Wireless direct printing, Mopria-certified and Google Cloud Print™

Scan

 • Type Flatbed, ADF
 • Technology Contact Image Sensor (CIS)
 • Speed Simplex: Up to 8/8 ipm (B&W/Colour 200 ppi)
 • Resolution Hardware: Up to 1200 x 1200 dpi; Optical: Up to 1200 dpi
 • Max scanning size ADF: 216 x 356 mm; Flatbed: 216 x 356 mm
 • Input modes Front-panel scan, copy, fax, HP Software, EWS
 • Grayscale levels 256
 • Bit depth 24-bit
 • File format JPEG, TIFF, PDF, BMP, PNG
 • Digital sending standard
 • features
 • Scan to PC

Copy

 • Speed Black: Up to 34 cpm (A4); Up to 18 cpm (ISO, laser-comparable)
 • Colour: Up to 34 cpm (A4); Up to 13 cpm (ISO, laser-comparable)
 • Resolution Black (text and Graphics): Up to 600 dpi; Colour (text and graphics): Up to 600 dpi
 • Max copies Up to 99 copies
 • Copier reduce/enlarge 25 to 400%

Fax

 • Resolution Black (standard): 203 x 98 dpi; Colour (standard): 200 x 200 dpi
 • Transmission speed 5 sec per page
 • Memory Up to 100 pages
 • Fax features Faxing: Yes, colour; Faxing options (ADF): Single-sided; Auto-Redialling: Yes; Fax delayed sending: Yes;
 • Distinctive ring detection supported: Yes; Fax forwarding supported: Yes; Fax polling supported: Yes; Auto fax
 • reduction supported: Yes; Fax telephone mode supported: Yes; Junk barrier supported: Yes, requires Caller ID;
 • Telephone handset supported: No
 • Display 6.75 cm (2.65”) LCD with IR touchscreen function

Media

 • Duplex print options Automatic (A4/Letter)
 • Auto document feeder
 • capacity
 • Standard, 35 sheets
 • Duty cycle Up to 30,000 pages
 • Recommended monthly
 • page volume6
 • Up to 250 to 1,500 pages
 • Supported sizes A4; A3; A5; A6; JIS B4; JIS B5; Envelope A2; Envelope C5; Envelope INT C6; Envelope INT DL; index card A4; Photo
 • 2L size; Photo L size; Japanese envelope #3; Japanese envelope #4; Hagaki card; Ofuku hagaki 200 x 148 mm”
 • Recommended weights 60 to 105 g/m²
 • Types Plain Paper, HP Photo Papers, HP Matte Brochure or Professional Paper, HP Matte Presentation Paper, HP Glossy
 • Brochure or Professional Paper, Other Matte Inkjet Papers, Other Glossy Inkjet Papers, Inkjet Hagaki, Plain Paper
 • Thick, Plain Paper Light/Recycled

Paper handling 

 • 250-sheet input tray, 75-sheet output tray
 • Memory 512 MB

Operating system 

 • Windows 10 (32-bit and 64-bit), Windows 8.1 (32-bit and 64-bit), Windows 8 (32-bit and 64-bit), Windows 7
 • (32-bit and 64-bit), Windows Vista (32-bit and 64-bit), Windows XP (32-bit) (Professional and Home Editions);
 • Mac OS X v 10.8, v 10.9 or v 10.10; Linux (For more information, see hplipopensource.com/hplip-web/index.html).
 • Minimum system requirements
 • PC: Windows® 10, 8.1, 8, 7: 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor, 2 GB available hard disk space,
 • CD-ROM/DVD drive or Internet connection, USB port, Microsoft® Internet Explorer. Windows Vista (32-bit only):
 • 800 MHz 32-bit (x86) processor, 2 GB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection,
 • USB port, Microsoft® Internet Explorer 8.Windows XP SP3 or higher (32-bit only): any Intel® Pentium® II, Celeron®
 • or 233 MHz compatible processor, 850 MB available hard disk space, CD-ROM/DVD drive or Internet connection,
 • USB port, Internet Explorer 8
 • Mac: OS X v10.10 Yosemite, OS X v10.11 El Capitan , OS X v10.12 Sierra, 1 GB HD, Internet

Connectivity

 • Connectivity 1 USB 2.0 with compatibility with USB 3.0 devices; 1 Ethernet; 1 Wireless 802.11b/g/n; 2 RJ-11 modem ports
 • Network capabilities Yes, via built-in Ethernet, wireless 802.11b/g/n
 • Supported network protocols
 • IPv4, IPv6, Bonjour, Custom Raw Port/Port9100, mDNS, Embedded Web Server, Wireless Network Supported,
 • SLP, WS-Print, Wireless b/g/n, WEP/WPA (AES), SNMP, Internet Printing Protocol
 • Dimensions (W x D x H) 584.9 x 444.8 x 306.4 mm (Cleanout +OP tray not extended)
 • 584.9 x 690.6 x 306.4 mm (Cleanout + OP tray fully extended) 
 • Weight  -15.50 kg

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните: 075 305 965 ; 389 2 3092 958 ; 389 2 3092995
 • Види ја продавницата на "Mojtoner.mk" овде
 • Исклучок од бесплатната испорака за нарачки над 1500 денари, претставуваат нарачки кои содржат хартија (поради големата тежина), како и одредени видови ИТ опрема (поради волуменот или специфичните технички карактеристики).
 • Во такви случаи, МОЈТОНЕР.МК се обврзува да обезбеди најповолна понуда до купувачот. Во овој случај доставата ја плаќа купувачот при доставувањето.
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Mojtoner.mk"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Mojtoner.mk / Аполо

Mojtoner.mk е специјализирана интернет продавница на АПОЛО ДООЕЛ Скопје, за продажба на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи, рибони и сите други потрошни принтерски материјали.

Од дома, од работа или во движење, Mojtoner.mk Ви нуди удобно, сигурно и лесно купување на голем асортиман производи.

Во нашето портфолио ќе најдете најголем избор на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи и други потрошни принтерски материјали, принтери, друга ИТ опрема, услуги на сервис и изнајмување на принтери.

Погледнете ги и останатите производи кои Ви се достапни.

МАРБО

Марбо претставува колекција за 100% природна нега на косата.
Препаратите се направени од 100% чисти билни екстракти кои имаат моќно дејство и многу брзи и видливи резултати.
Поддржани од дерматолозите, производите Марбо се присутни веќе 30 години во EX – YU, сега и во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.