7 ја следат оваа компанија


Мулти-Функциски ласерски принтер HP M28w + гратис тонер cf244a

8250 ден.

Шифра:

pr.hp.ljM28w

Опис

FUNCTIONS Print, copy, scan
 
MULTITASKING SUPPORTED Yes
FIRST PAGE OUT BLACK (A4, READY) As fast as 8.2 sec
FIRST PAGE OUT BLACK (A4, SLEEP) As fast as 8.3 sec
PRINT SPEED BLACK Normal: Up to 19 ppm 
FIRST PAGE OUT (READY) Black: As fast as 7.9 sec 
FIRST PAGE OUT (SLEEP) Black: As fast as 8.1 sec 
FIRST COPY OUT As fast as 10.2 sec 
FIRST COPY OUT (SLEEP) As fast as 10.1 sec 
DUTY CYCLE (MONTHLY, LETTER) Up to 8000 pages [11] Duty cycle is defined as the maximum number of pages per month of imaged output. 
RECOMMENDED MONTHLY PAGE VOLUME 100 to 1000 
 
Printing
 
PRINT TECHNOLOGY Laser
PRINT QUALITY BLACK (BEST) Up to 600 x 600 dpi
PRINT LANGUAGES PCLmS; URF; PWG
DISPLAY Icon LCD with keypad: Icon LCD Graphic display(2 digit number, copy setting, Darker/Lighter, Enlargement and reduction ); Buttons (Up, Down, ID copy, Wireless, Copy setup, Start copy, Cancel, Power);4 light-emitting diode (LED) indicator lights (Attention, Toner, Wireless, Power).
PROCESSOR SPEED 500 MHz
AUTOMATIC PAPER SENSOR Yes
WIRELESS CAPABILITY Yes
CONNECTIVITY, STANDARD Hi-Speed USB 2.0 port; built-in Wifi 802.11b/g/n
MEMORY 32 MB
MEMORY, MAXIMUM 32 MB
PAPER HANDLING INPUT, STANDARD 150-sheet input tray
PAPER HANDLING OUTPUT, STANDARD 100-sheet output bin
MAXIMUM OUTPUT CAPACITY (SHEETS) Up to 100 sheets
MEDIA SIZES SUPPORTED Letter, envelopes (No. 10); custom
MEDIA SIZES, CUSTOM 4.13 x 5.83 to 8.5 x 11.69
MEDIA TYPES Plain paper, envelope, postcard, Label
MEDIA WEIGHT, SUPPORTED 17 to 32 lb
 
Scanning
 
SCANNER TYPE Flatbed
SCAN FILE FORMAT JPG, RAW (BMP), PNG, TIFF, PDF
SCAN RESOLUTION, OPTICAL Up to 600 ppi
RECOMMENDED MONTHLY SCAN VOLUME 250 to 2000 
SCAN INPUT MODES Scanning via HP LaserJet Software Scan or TWAIN-compliant or WIA-compliant software
 
Copying
 
COPY SPEED (NORMAL) Black: Up to 19 cpm 
COPY RESOLUTION (BLACK TEXT) 600 x 400 dpi
COPY REDUCE / ENLARGE SETTINGS 25 to 400%
COPIES, MAXIMUM Up to 99 copies
 
General
 
WEIGHT 5.4 kg 11.9 lb
PACKAGE WEIGHT 6.9 kg<br /15.1 lb
CABLE INCLUDED Yes. 1 USB Cable
WARRANTY One-year limited warranty

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните: 075 305 965 ; 389 2 3092 958 ; 389 2 3092995
 • Види ја продавницата на "Mojtoner.mk" овде
 • Исклучок од бесплатната испорака за нарачки над 1500 денари, претставуваат нарачки кои содржат хартија (поради големата тежина), како и одредени видови ИТ опрема (поради волуменот или специфичните технички карактеристики).
 • Во такви случаи, МОЈТОНЕР.МК се обврзува да обезбеди најповолна понуда до купувачот. Во овој случај доставата ја плаќа купувачот при доставувањето.
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Mojtoner.mk"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Mojtoner.mk / Аполо

Mojtoner.mk е специјализирана интернет продавница на АПОЛО ДООЕЛ Скопје, за продажба на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи, рибони и сите други потрошни принтерски материјали.

Од дома, од работа или во движење, Mojtoner.mk Ви нуди удобно, сигурно и лесно купување на голем асортиман производи.

Во нашето портфолио ќе најдете најголем избор на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи и други потрошни принтерски материјали, принтери, друга ИТ опрема, услуги на сервис и изнајмување на принтери.

Погледнете ги и останатите производи кои Ви се достапни.

МАРБО

Марбо претставува колекција за 100% природна нега на косата.
Препаратите се направени од 100% чисти билни екстракти кои имаат моќно дејство и многу брзи и видливи резултати.
Поддржани од дерматолозите, производите Марбо се присутни веќе 30 години во EX – YU, сега и во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.