7 ја следат оваа компанија


Мулти-Функциски ласерски принтер и скенер Lexmark MB2236adw

6160 ден.

Шифра:

pr.lex.mb2236adw

Опис

Копирање :

 • Black: 36 cpm (Letter)
 • Copy Speed Duplex Black: 18 spm (Letter)
 • Time to First Copy     as fast as: 8.5 seconds
 • Reduce / Enlarge Range 25 - 400 %

Факс

 • Modem Speed Max is:: 33,600 bps, V.34 Half-Duplex Kbps
 • Fax Transmission Speed: < 3 seconds per page

Принтање:

 • Print Speed: Black: 36 ppm (Letter)
 • Print Speed Duplex Black: 18 spm1 (Letter)
 • Time to First Page: As fast as:8 seconds
 • Print Resolution: Black: 2400 Image Quality, 300 x 300 dpi, 600 x 600 dpi
 • Duplex: 2-sided: Integrated Duplex
 • Printable Area 0.2 inches of the top, bottom, right and left edges (within)

Скенирање: 

 • Scanner Type: ADF Scan   Flatbed scanner with ADF
 • Scan Area:8.5 x 14 inches (Maximum)
 • A4/Ltr Simplex Scan Speed Black: 23 / 25 sides per minute
 • Color: 7 / 8 sides per minute
 • Scan Technology: CIS
 • Optical Scanning Resolution up to 600 X 600 ppi (color)
 • Media Types Supported   Paper Labels, Card Stock, Plain Paper, Envelopes, Refer to the Paper & Specialty Media Guide
 • Number of Paper Inputs: 2
 • Paper Input Capacity Standard: 251 pages 
 • Recommended Monthly Page Volume: 250 - 2500 pages2
 • Maximum Monthly Duty Cycle Up to:30000 pages per month

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
 • Време потребно за достава: 3-8 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на телефоните: 075 305 965 ; 389 2 3092 958 ; 389 2 3092995
 • Види ја продавницата на "Mojtoner.mk" овде
 • Исклучок од бесплатната испорака за нарачки над 1500 денари, претставуваат нарачки кои содржат хартија (поради големата тежина), како и одредени видови ИТ опрема (поради волуменот или специфичните технички карактеристики).
 • Во такви случаи, МОЈТОНЕР.МК се обврзува да обезбеди најповолна понуда до купувачот. Во овој случај доставата ја плаќа купувачот при доставувањето.
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Mojtoner.mk"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Mojtoner.mk / Аполо

Mojtoner.mk е специјализирана интернет продавница на АПОЛО ДООЕЛ Скопје, за продажба на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи, рибони и сите други потрошни принтерски материјали.

Од дома, од работа или во движење, Mojtoner.mk Ви нуди удобно, сигурно и лесно купување на голем асортиман производи.

Во нашето портфолио ќе најдете најголем избор на оригинални и компатибилни тонери, кертриџи и други потрошни принтерски материјали, принтери, друга ИТ опрема, услуги на сервис и изнајмување на принтери.

Погледнете ги и останатите производи кои Ви се достапни.

МАРБО

Марбо претставува колекција за 100% природна нега на косата.
Препаратите се направени од 100% чисти билни екстракти кои имаат моќно дејство и многу брзи и видливи резултати.
Поддржани од дерматолозите, производите Марбо се присутни веќе 30 години во EX – YU, сега и во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.