Единствениот музеј на илузии во Скопје! До 43% попуст на билет по избор (за деца, за возрасни, фамилијарен билет) во Илузиум

Цена од

139 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

200 ден.

Попуст

31%

Заштеда

61 ден.

Купени: 909

 • Iluzium Museum of Illusions, Максим Горки, Skopje, North Macedonia

  Одведи ме таму

  071344379

  snezana.stefanovska@iluzium.mk

Добивате

Опции на понудата:

Еден билет за деца 200 ден. 139 ден.
Еден билет за возрасни 300 ден. 199 ден.
Фамилијарен билет 700 ден. 399 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.01.2020 до 15.02.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Не е потребна резервација
 • Фамилијарниот билет важи за максимум 2 возрасни и 3 деца
 • За деца до 5 години билетот е бесплатен
 • Билетот за деца се однесува на возраст над 5 и до 18 години

Опис

На 06.06.2018 се отвори Музејот на Илузии - Илузиум, кој го вброи Скопје како град на една најголемите светски музејски атракции.  Иако сме во Македонија, гордо можеме да истакнеме дека Илузиум, Музејот на Илузии има три спрата и е еден од најголемите во Европа, со многу инсталации кој нуди незаборавно визуелно и сензуално искуство на погрешно толкувана перцепција. Место што мами и каде реалноста е испревртена. Посетата на музејот овозможува незаборавно визуелно и сензуално искуство на погрешно толкувана перцепција, односно поинаква реалност.

Музејот кој е сместен во срцето на градот е проткаен низ мноштво различни соби, галериски експонати, реквизити и кафе бар со сувенирница и претставува место за забава на сите возврасти но воедно и место за организирање на различни настани...           

Во музејот влегувате во еден поинаков свет, каде целата ваша реалност се претвора во една виртуелна илузија. Замислете свет каде постои сѐ она што е надвор од границите на нормалата. Во него сте дел од една поинаква авантура, исполнета со многубројни нереални изненадувања. Некогаш вашите сетила можат да ве излажат. Дали верувате во сѐ што ќе видите?

Три спрата исполнети со илузии, многу забава и поинакво доживување. Поминете незаборавно време разгледувајќи ги сите фотографиии, решавајќи дилеми и мозочни сложувалки. Дали се плашите од диви животни и колку можат да бидат страшни и безопасни во ваша непосредна близина? Дали сте доволно храбри да се качите во лифтот без дно?

Дозволете си себеси да се изгубите во лавиринтот на бесконечни огледала, калеидоскоп или да влезете во торнадо од илузии, да ја победите гравитацијата или можеби да се послужите себеси за нечија вечера….

Земете ги вашите најблиски и вашиот фотоапарат, и подгответе се да ја збогатите вашата колекција на фотографии, со сосема поинакви и необични фотографии!

Покрај редовната посета на Музејот содржински се нуди и организирање на родендени, организирани посети како и team building дружења на компаниите. Така да ако размислувате каде да го прославите вашиот роденден во еден интересен и сосема различен амбиент, Музејот на илузии нуди простор и еден тон забавни активности за сите возрасти

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.