My World ланче од бронза

2890 ден.

Опис

My World ланче од бронза со полуга за приврзок и детал од кристал на затворањето.

  • Должина: 35 до 42 цм.

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена 
  • Види ја продавницата на "Rebecca" овде

За компанијата

Rebecca е моден бренд изграден како алтернатива за скапоцен накит. Најчесто употребувани материјали за изработка се бронза, челик, сребро и бакар, изработени со најквалитетни и антички техники на занаетчиство. Во процесот на изработка на накитот, Rebecca посветува најголемо внимание на: иновативност и изработка со најсовремена технологија, висок дизајн, уникатност, завршеток и финализација со рачна изработка.

100% производство во Италија

Сите фази на формирањето, планирањето, производството и дистрибуцијата се одвиваат во фабриката во Фиренца и обезбедуваат рачно изработени “Made in Italy” производи. Креативниот тим предводен од Алесандро Тести е во можност да помине од креативната и фазата на дизајнирање до реализација на производот во просторија, во рок од неколку часа, благодарение на внатрешното производство и локалните снабдувачи на услуги и суровини на компанијата. Главните производствени техники се Cad/cam технологиите воведени за прв пат од Тести во светот на накитот како и извонредните кастинг системи кои отсекогаш биле употребувани во занаетчиската индустрија.

Колекциите се наменети за да ги задоволат сите вкусови на потрошувачите, од секојдневни и едноставни до трендсетерски парчиња. Оваа стратегија и овозможува на компанијата да работи со големопродажба и не дозволува остатокот од робата да биде несоодветно складирана. Низ светот Rebecca има над 32 монобренд продажни места во Италија, Дубаи, Словенија, Русија, САД, Карибските Острови а сега конечно дојде и во Македонија!

Брендот „Rebecca“ е постојано присутен во медиумите, а во Италија го држи рекордот на застапеност во однос на конкуренцијата.Стратегијата се заснова на интернационални кампањи со водечки агенции, фотографи и врвни модели како протагности на брендот. Накитот го имаат носено планетарно познатите јавни личности: Бијонсе, Ријана, Линзи Лохан, Ева Мендез, Пинк, Бар Рафаели и многу други.

Секое парче накит се подготвува на калап од восок на кој се нанесува нерѓосувачки челик, бронза, сребро или 9/18 каратно злато. Додатоците кои се најчесто употребувани при изработка на накитот се: хидротермални камења, кристали или полускапоцени камчиња од природно потекло.

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.