2 ја следат оваа компанија


- 10%

10% MyAir Picard прочистувач на воздух со 7 нивоа на прочистување + 2 години гаранција

16999 ден.

15299 ден.

Опис

Функции:

 1. Автоматско следење на квалитетот на воздухот со сензор и индикатор кој реагира на различни мириси и хемикалии “SHINYEI KAISHA” (Јапонија) .
 2. DC мотор од “NIDEC” Јапонија; светлосен сензор; Children Lock; Автоматко прилагодување на брзината;Потсетник за замена на филтерот. Екран со индикатор за концентрација на PM2.5;Smart mode;  3 степени на брзина на работа,голем проток на воздух.
 3. Диспензер за миризливи масла
 4. 1-12h Тајмер со “Sleep Mode” функција.
 5. Ослободувач на негативен анјон со јачина од 5×107 cm3 
 6. 7-Нивоа на прочистување:
 7. Префилтер
 8. Нано-ладен катализатор.
 9. Филтер од активен јаглен.
 10. Антибактериска и антивирусна ткаенина.
 11. Високо ефикасен HEPA филтер кој прочистува до 0.3микрометри(ПМ1.0, ПМ2.5, ПМ10) .
 12.  UV Стерилизација.
 13.  Јонизатор
 14. Далечински управувач и екран на допир

7-Нивоа на прочистување:

1. Префилтер

2. Нано-ладен катализатор.

3. Филтер од активен јаглен.

4. Антибактериска и антивирусна ткаенина.

5. Високо ефикасен HEPA филтер кој прочистува до 0.03микрометри .

6. UV Стерилизација.

7. Јонизатор

 

Ефекти кои се добиваат со користење на уредот:

 1. Редуцира 97% миризба, чад од цигари, гас и влакна од миленичиња.
 2. Елиминира 99.7% прашина, полен, алергенси, мувла
 3. Отстранува 99.9% формалдехид, бензен, цијанид и други испраливи органски соединенија (TVOC).
 4. Убива 98,95% вируси и бактерии.
 5. Го подобрува дишење, го подобрува спиењето и го ојакнува имунитетот.
 6. Не испушта озон, ја обновува активноста на телото.

Технички Детали

Напојување

220V/50Hz

Моќност

85W

Бучава

Споро

Средно

Брзо

20dB

30dB

55dB

Тип на мотор

DC Мотор од "NIDEC" Јапонија

Материјал на маска

ABS од LG

Големина на филтер

463x329mm

CADR индекс

4003/h

Површина на прочистување

50m2

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "MY AIR"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 15 дена од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Прочистувачи на воздух.
Користиме најсофистицирана технологија за прочистување на воздухот во вашиот дом или деловен простор

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.