Одмор во Маврово (Јуни-Август)! 20% попуст на наем на цело сместување по избор: гарсоњера или апартман во планинска куќа Маврови Анови

РАСПРОДАДЕНО

Одмор во Маврово (Јуни-Август)! 20% попуст на наем на цело сместување по избор: гарсоњера или апартман во планинска куќа Маврови Анови

Цена

720 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

900 ден.

Попуст

20%

Заштеда

180 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 43

 • Маврови Анови, Маврово

 • 070 73 70 85

Добивате

Наем на цело сместување за едно ноќевање за термин по избор:

Термин (Јуни)

 • Гарсоњера, цена: 900 ден. 720 ден.
 • Апартман, цена: 1000 ден. 800 ден.

Термин (Јули - Август)

 • Гарсоњера, цена: 1000 ден. 800 ден.
 • Апартман, цена: 1200 ден. 960 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.06.2018 до 31.08.2018
 • Пред да го купите купонот потребно е телефонски да се информирате за слободни соби директно во хотелот и да направите резервација. Информации и резервации се вршат секој ден од 09-17 часот
 • Потребно е купонот да го прикажете во печатена форма во хотелот.
 • Кујната на хотелот е заедничка и потребно е да си донесете свој кујнски прибор.
 • За туристичка такса се доплаќа 40 денари на ден по лице дирекно во хотелот.
 • Превозот не е вклучен во понудата.

Опис

Grouper водич:

Според една легенда, во минатото тука се одиграла страшна битка, во која многу војници загинале, поради што местото го добило името „Мавро“ односно „Црно“ (поле). Една од поголемите атракции во селото е старата црква „Св. Никола Летен“, која е изградена од рекански мајстори во 1850 година. Црквата е потопена под Мавровското Езеро во 1953 година, но секое лето поради варијабилниот водостој на езерото, црквата е на суво. Во средината на 90-те години на 20 век во Маврово започнува градењето на нова црква "Св. Никола", слична на потопената, која е завршена во 2006 година.

Знаменитости:

 • Црква "Св. Никола Летен"
 • Црква "Св. Никола"
 • Црква "Успение на Пресвета Богородица"
 • Црква "Св. Јован Крстител"
 • Шаркоски Рид
 • Св. Никола – некропола од доцен среден век
 • Шаркова Дупка
 • Голема Пештера
 • Пештер
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ