8 ја следат оваа компанија


img

31% попуст на најнова генерација на Јонизатори/Прочистувачи на воздух GRUNLUFT - 6 милиони јони/см3

32000 ден.

22000 ден.

Преостанато време

Опис

Го чисти воздухот од сите непријатни мириси, БАКТЕРИИ, ВИРУСИ, алергени, полен, прашина, мувла, отровни гасови
Погоден за употреба во сите објекти: канцеларии, домот, и др., особено простории каде што има поголема фрекфенција на луѓе

 • Германска технологија
 • 6 филтри: пред филтер, филтер со дрвен јаглен, филтер со активен јаглен (карбонски), антибактериски пептиден филтер, ХЕПА филтер, анјонски филтер
 • ХЕПА филтерот ги чисти сите честици со големина до 0,1 микрон (99,97%)
 • Активниот карбонски филтер ги апсорбира сите непријатни мириси и отровни гасови, чад (цигари, бои, формалдехид, метилбензен и сл.) до 95%
 • Антибактерискиот пептиден филтер ги уништува бактериите како: Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Serratia mercescens и др. (95%)
 • Трајна површина, отпорна на гребење.
 • Капацитет на чистење (обрт на воздух): 450м3/час, за простории до 80м2
 • ЛЦД екран(на допир) во боја
 • Приказ на екранот: количина на ПМ 2.5 честици, температура и влажност на воздухот, индикатор за квалитет на воздухот, индикатор за промена на филтер, опција за заклучување на еранот, копче за регулирање на анјоните (6 000 000 јони/секунда) – дали уредот да испушта јони или не.
 • Далечински управувач
 • 4 брзини на работа ( 3+Турбо)
 • Тајмер
 • Ултра тивка ноќна работа
 • Јачина на звук: < 55 децибели
 • Моќност: 35 вати
 • Енергетска ефикасност: ПРВ степен *****
 • Димензии: 440мм (д) х 180 мм (ш) х 682мм (в)
 • Нето тежина: 10.80 кг

Детали за испорака

Испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "KM Medical"
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е основана во 1993 година и е една од првите веледрогерии која се занимава со ПРОДАЖБА и СЕРВИС на медицинска опрема. За сите овие години откако постоиме, клиентите секогаш претставуваат приоритет во нашето работење. Нашето мото е Минатото за традиција - квалитет за иднина!
Нашата палета на производи вклучува голем избор на мерачи на крвен притисок, мерачи на шеќер во крв, инхалатори, прочистувачи (јонизатори) и овлажнувачи (освежувачи) на воздух, стетоскопи, инфра – црвени солукс лампи, дигитални топломери, концентратори на кислород, уреди за ноќна апнеа, УВ лампи за дезинфекција и друга медицинска опрема.

Традиционално соработуваме со светски реномирани фабрики за производство на медицинска опрема. Веледрогеријата КМ - Марјан д.о.о.е.л, Скопје е ексклузивен овластен увозник и дистрибутер за компаниите BOKANG, Elettroplastica, Tianjin Empecs Medical (Medisign), efbe – schott, KARE Medical,Citizen, Jumper, Greatcare и др.
 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.