2 ја следат оваа компанија


Намаз Од Бел АФИОН

250 ден.

Опис

Намаз од бел афион

200гр

?? Намаз од бел афион богат со витамини,минерали,масни киселини,висок процент на протеини. Намаз од семе од бел афион со ладно цедено сончогледово масло и пикантен вкус кој заслужува да се примени во секојдневната исхрана.Богато искомбиниран со лута пиперка, сончогледов путер, нане, лук и сончоглдово ладно цедено масло. Вкус кој неможе да му одолеете.

?? Зошто да го вклучите во секојдневната исхрана:

?? Афион

?? Семките од афион се богат извор на диетални влакна, вид на јаглени хидрати кои се наоѓаат во храната од растително потекло.

?? Богат е со фосфор, магнезиум, калиум и железо.

?? Помага при лекување на тромбоза и емболија,антиканцерогено дејство, го нормализира нивото на холестерол во крвта, ја зголемува моќта на концентрација, ги зајакнува нервите, ја смирува болката и ги релаксира мускулите. Го забавува стареењето на организмот. Помага во развојот и заштитата на коските, тоа е природен еликсир за остеопороза. Го нормализира нивото на холестерол во крвта. Го зајакнува одбранбениот механизам на телото.

?? Лута пиперка

?? Капсаицинот на пиперките не им дава сао лутина, туку делуваат антивоспалително . Благодарение на капсаицинот, чилито има антивоспалителни својства. Капсаицинот силно ја блокира супстанцата П, која е поврзана со воспалението на процесите во организмот. Редовното внесување на чили може да послужи каок одлична превенција од артритис.Го подобрува варењето. Според ајуверда, лутиот вкус го стимулира апетитот и го подобрува варењето. Храната која добро се вари му дава на организмот неопходни нитрати и енергија.

?? Лук

?? Висок холестерол во крвта, тумор, инфаркт и болести на срцето и артериите се само дел од долгата листа на болести против кои лукот може успешно да се избори. Во неговиот состав, лукот содржи селен, магнезиум, калиум, калциум, флавоноиди, како и витамините Б6 и Ц. Лукот ви дава сила. Едно чешне лук содржи 12 милиграми калиум, 5 милиграми калциум и 100 сулфурни соединенија.

?? Сончоглед

?? Сончогледот содржи витамини и минерали кои се добри за организмот. Во својот состав ги има витамините Б1, Б3, Е и бета каротин, и минералите магнезиум, бакар, цинк, селен, манган, калциум, фосфор, натриум, калиум и железо.

?? Содржи и природни антиоксиданти, како соединенија на полифенол и хлорогенична киселина, кои помагаат да се отстранат штетните материи од организмот.

?? Овие нутритивни материи помагаат во одржување на здравјето на коските и ги намалуваат болките во мускулите. Го забрзуваат метаболизмот и варењето на храната. Влијаат позитивно на целиот организам и го намалуваат стареењето на кожата.

?? Нане

?? Листовите од нането имаат доста ниска калориска вредност. Свежите листови од нане содржат незначителни количества протеини, масти и нешто повеќе јаглехидрати (половината од нив се од растителни влакна).Нането има солидна микронутритивна вредност: значителна количина од витаминот А (маснораствролив витамин кој е клучен за здравјето на очите), потоа железо, манган, витамини од Б групата (особено Б9 или фолна киселина) и помали количества калциум, магнезиум, калиум, цинк, фосфор, калиум и витамин Ц.

?? ВАЖНО !! ❤️❤️❤️ НАМАЗОТ од од афион може да ја зголеми сексуалната желба и кај мажите и кај жените. Истото содржи соединенија наречени лигнани кои го зголемуваат либидото и сексуалната желба.

Детали за испорака

Испорака

  • Достава за сите нарачки под 1500 денари е 120 денари
  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1500 денари
  • Време потребно за достава: 2-3 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 076 221 166
  • Види ја продавницата на "Bio Oil" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

За компанијата

Биооил е компанија чија дејност е производство на 100% природни ладни цедени масла. Маслата се произведени во Македонија и се висококвалитени производи.

Поради технологијата со која се изработени и хранливите материи од сончогледовото семе што ги поседуваат, маслата носат повеќекратни придобивки за целото семејство и ги прават значително погодни за користење за нега на кожата.

Овие органски сончогледови масла содржат повеќе од 80% мононезаситени масти што ги прави добри за срцето. Импресивната содржина на масни киселини во сончогледовото масло помага да се одржи рамнотежата во вашето тело. Покрај тоа, не содржат заситени масти, што помага да се контролира нивото на холестерол во вашето тело.

Маслата на Биооил не содржат тешки метали, пестициди, адитиви или конзерванси. Дополнително, исполнуваат висок сертификат ХАСАП и дозвола за работа од АХВ која го контролира квалитетот на производите. 

Производите се спакувани во темно стакло за да се заштити маслото од сончевите зраци со што ги задржува природните својства

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.