3 ја следат оваа компанија


Патувајте лесно со Вашето возило низ цела Европа! 25% попуст на GPS навигација со мапи N-TERA 4 од Нитро Компјутери

3600 ден.

2690 ден.

Преостанато време

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

GPS навигација со мапи на цела Европа N-TERA 4

 • МК упатство за користење
 • Пенкалце за екран на допир што се сместува во слот на уредот
 • Држач со два зглоба за лесно подесување во просторот
 • Полнач за запал

  Опис

  Патувајте лесно со Вашето возило низ цела Европа со GPS навигационен систем N-TERA 4. Вграден одличен софтвер за навигација iGOprimo со можност за вградување на друг софтвер. Ажурирање на најнови мапи од naviextras.com.
  Гласовна навигација од уредот со избор на јазик и глас (машки/женски): англиски, српски, хрватски, бугарски и многу други јазици.

  Напредни можности:

  • Зачувување на повеќе рути по кои патувате.
  • При возењето уредот нуди алтернативни патишта со споредба на растојанието и времето со активниот пат (опција што може да се исклучи) 
  • Предупредувања за опасности на патот, застој и радарски контроли
  • Статистичка информација за рутата и потрошувачката на гориво

  Дополнителна информација за земјите:

  • Сообраќајни правила во земјата
  • Максимални дозволени брзини во населени места и на автопат
  • Вклучување на светла
  • Дозволен промил на алкохол во крвта
  • Места за Вас, според Ваши интереси што се внесуваат преку опциите - облека, места за излегување, храна и слично

  Уредот има свој оперативен систем и дополнителни програми за забава или лично организирање:

  • Музички плејер
  • Видео плејер 
  • Радио плејер
  • Шест видео игри за забава
  • Читање на е-книги
  • Конвертор на валути
  • Калкулатор
  • Календар
  • Десктоп со можност за бирање на позадини

  Технички карактеристики:

  • Екран на допир: 4,3"
  • Внатрешна меморија: 4GB внатрешна меморија
  • Проширување со слот за MicroSD/TF мемориска картичка

  УСЛОВИ

  • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 31.10.2019
  • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
  • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
  • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
  • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
  • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

  Рок на користење на зделката

  • Купонот може да се искористи од 14.08.2019 до 29.11.2019

  Детали за испорака

  Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
  • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
  • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
  • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

  Подигнување

  • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери" 
  • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
  • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
  • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
  • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.