40% попуст на нехипнотичка регресија од Ars Lucida во вредност од 7500 ден. по цена од 4500 ден.

Цена

4500 ден.

Вредност

7500 ден.

Попуст

40%

Заштеда

3000 ден.

Преостанато време

Купени: 5

 • 3rd Macedonian Brigade Boulevard 43-1/5, Skopje 1000, North Macedonia

  Одведи ме таму

  078 255 707

  [email protected]

Добивате

Индивидуалната Нехипнотичка Регресија.

Сесијата трае околу 2 часа

Токму тој облик на регресија е најдобар затоа што за време на целата сеанса имаме потполна контрола на сите нивоа, свесни сме за сè, можеме да одбиеме да го видиме она што не сакаме, ако процениме дека тоа може да нѝ штети или да делува трауматично и во секој случај од тоа искуство го донесуваме она што е најдобро за нас, а нѝ овозможува квалитетен увид во она што било и што се испреплетува со сегашноста.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.12.2020 до 31.08.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Во животот може да нѝ се случи да се најдеме некаде и одеднаш да нѝ се причини дека сè нѝ е познато и блиско. Честопати тоа е сеќавање од некој претходен живот, но воглавно тоа чувство не оди подалеку од обично препознавање. Ако доживееме нешто такво треба да имаме во предвид дека тоа не е случајно. Тоа што сме се нашле на такво место, сигурно има своја порака, нешто од минатото што сака да нѐ потсети на случувања кои сигурно се значајни за сегашноста.

КОГА ДА СЕ РЕШИТЕ ДА ПРАВИТЕ РЕГРЕСИЈА?

Она што нехипнотичката регресија може да нѝ овозможи е преглед на минатите животи до детали кои самите сакаме да ги видиме, но животните приказни кои ги гледаме не се толку важни во смисла што сме биле, колку ште е значајно искуството на самите души, модели на однесувања, реакции, размислувања, постапки, случувања кои се условени со туѓи одлуки, а се однесуваат на нас, нашите реакции кон другите и на крајот какво нѝ е чувството на исполнетост во тој живот, дали сме ја извршиле нашата задача потполно,
делумно или сме ја пренеле понатаму во некој живот подоцна.

Во регресијата треба да се впуштиме кога:

 1. Имаме проблеми кои не можеме на ниеден начин да ги решиме,
 2. Во нас се всадени стравови кои не можеме да си ги објасниме на нормален начин,
 3. Нѐ мачат прашања за љубовен неуспех или неуспех на работното место,
 4. Интензивни здравствени проблеми,
 5. Сакаме да работиме на себе во смисла на духовно градење итн.

Нехипнотичката регресија е чисто сеќавање на душите на нешто што е веќе доживеано, а се појавува во таа форма затоа што свеста и потсвеста се изедначени. Некои тоа го викаат проширена состојба на свеста, но тоа е сепак нешто подлабоко.

Всушност регресија се препорачува на секој кој сака одговор повеќе, бидејќи по пат на истата можеме многу да дознаеме за патот по кој чекорела нашата душа, за нејзините искуства за сè што сме донеле со себе во овој живот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.