Опуштен одмор во Неос Мармарас (Халкидики, Ситонија) за Септември! 7 ноќевања во студио за 3 лица во Villa Parthenon + опција за автобуски превоз

РАСПРОДАДЕНО

Опуштен одмор во Неос Мармарас (Халкидики, Ситонија) за Септември! 7 ноќевања во студио за 3 лица во Villa Parthenon + опција за автобуски превоз

Цена

11,036 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

12,262 ден.

Попуст

10%

Заштеда

1,226 ден.

Купени : 1

 • ул. Лермонтова 3/6, Скопје (позади Италијанска амбасада) 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

7 ноќевања за термин по избор во Villa Parthenon во Неос Мармарас (Халкидики, Ситонија) + опција автобуски превоз

 • Студио за 2 лица (03.09-10.09.2017), цена: 13 826 ден.
 • Студио за 2 лица (10.09-17.09.2017), цена: 11 036 ден.
 • Студио за 3 лица (03.09-10.09.2017), цена: 14 384 ден.
 • Студио за 3 лица (10.09-17.09.2017), цена: 11 532 ден.
 • Студио за 4 лица (03.09-10.09.2017), цена: 15 004 ден.
 • Студио за 4 лица (10.09-17.09.2017), цена: 12 028 ден.

*Цената се однесува на наем на целото сместување

Можност за превоз:

 • Превоз за дете до 12 год., цена: 1550 ден.
 • Превоз за возрасен, цена: 2170 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.09.2017 до 17.09.2017
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Неколку дена пред поаѓање ќе ви биде испратен линк на Вашата email адреса за потпишување на договор за патување. 
 • Задолжително патничко осигурување
 • Ограничени количини!

Опис

Villa Parthenon

Објектот Villa Parthenon е лоциран на десната страна од Неос Мармарас, на оддалеченост од околу 500 метри од познатата песочна плажа Парадисос, како и околу 200 метри од локалната каменеста плажа со крупен песок. Вилата се карактеризира со својата специфична скалеста градба, со која од една страна на улицата излегува со своето приземје, а на другата срана нејзиниот прв кат се наоѓа опкружен со прекрасно уреден двор. Располага со повеќе двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, сите опремени со потребен мебел, клима уред, ТВ, тоалет, мини кујна и балкони ориентирани кон градот и морето. Близината на останатите содржини, како и малите градски плажи, соодветно ја дополнуваат кон останатите капацитети за одмор во Неос Мармарас.

Ситонија

Ситонија е вториот крак на полуостровот Халкидики, кој за многумина претставува и негов најубав дел. Ваквите епитети таа особено ги заслужува, доколку кон неа се гледа како природна реткост, чии неповторливи убавини се расфрлани низ сета нејзина површина. Живописниот рељеф, мноштвото шуми, прекрасните панорами, нејзините заливи, песочни плажи, богатите плантажи и виногради, идиличните населени места, како и богатата флора и фауна... се само дел од нејзините природни убавини. Местоположбата помеѓу двата залива: Торонеос и Сигитос, како и нејзините пристаништа, само дополнително ја истакнуваат можноста за остварување на динамичен и истражувачки престој за време на летниот одмор. Всушност независно дали сте сместени во нејзините познати летувалишта: Псакудија или Неос Мармарас, таа најмалку ве остава да бидете посветени само на прекрасните плажи и синото море. Едноставно таа ве повикува постојано да ја истражувате.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ