41% попуст на една сесија брачно советување во Центар за невропсихолошка процена, психолошко советување и едукација НЕВРОВИТА во вредност од 2000 ден. по цена од 1190 ден.

Цена

1190 ден.

Вредност

2000 ден.

Попуст

41%

Заштеда

810 ден.

Преостанато време

Добивате

Една сесија брачно советување

*Една сесија трае 1 час (60 мин)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.11.2021 до 28.02.2022
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација по купување на купонот во Центарот, за закажување на термин!
 • Еден корисник може да купи само еден купон
 • Попустот се однесува на една сесија брачно советување
 • Една сесија трае 1 час (60 мин)
 • По купување на купонот потребно е да се јавите во Центарот за закажување на термин
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Брачното писхолошко советување е моќна техника за справување на кризи и надминување на емоционални потешкотии кои се јавуваат во брачната или партнерската релација/заедница. Постојат многу значајни придобивки кои се добиваат преку доверлив разговор со стручен психолог, како:

 • Подобро емоционално функционирање на двајцата партнери
  Брачното советување нуди техники за пронаоѓање заеднички јазик помеѓу партнерите со цел развивање на здрава и функционална врска. Основната цел е да се овозможи реорганизација на емоционално ниво и да се унапредат постоечките емоционални шаблони на функционирање.
 • Посилна врска
  Оваа терапија се заснова на теоријата на оциоемоцоналната приврзаност и придонесува кон јакнење на социоемоцоналната приврзаност меѓу двајцата партнери, со цел добивање удобност, сигурност, како и засолниште од секојдневниот стрес
   
 • Подобрено меѓучовечко разбирање
  Брачното психолошко советување им помага на луѓето да станат посвесни за потребите на нивниот партнер. Поради оваа свесност, партнерите во комуникација наместо да разговаат од позиција на гнев и лутина, почнуваат да развиваат способност за слушање, стануваат толерантни во комуникацијата, како и развиваат зголемена емпатија за другиот. 

Времетрањето на една сесија е 1 час, а во взаемен договор со психологот се одредува временската рамка на сесиите потребни за ефективна терапија

За компанијата

Центарот за невропсихолошка процена, психолошко советување и едукација Невровита е психолошка фирма, основана 2021 година, со цел да им
обезбеди на клиентите помош и поддршка во следниве дејности: 

 • Невропсихолошка дијагностика на болести на мозокот
 • Групна или индивидуална терапија за лица со деменција
 • Индивидуално психолошко советување за надминување на потешкотии кои ви го попречуваат секојдневното фукнционирање, преку доверлив разговор со стручен психолог
 • Семејно психолошко советување за надминување на проблемите кои се јавуваат во склоп на целото семејство, како и техники за воспоставување функционалност во семејството
 • Брачно советување 

Центарот нуди можност за спроведување на советувањето online, по желба на клиентите.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.