12 ја следат оваа компанија


New Life (120 таблети)

1037 ден.

Шифра:

CV0195

Опис

Мултивитамини за бремени жени и доилки Бремените жени, младите мајки и оние кои се подготвуваат за бременост е важно да ги задоволат потребите од витамини и минерали. За таа намена Ви го препорачуваме производот New Life кој во својот состав ги има железото, витамините Ц и Б, калциумот и магнезиумот, како и фолна киселина. Дозирање: 2 таблети со појадок и 2 со вечера или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 4167 И.Е. Бета каротен, 7.5 И.Е. Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 400 И.Е. Витамин Д, 30.8 мг Витамин Б1, 1 мг Витамин Б2, 9 мг Никотинамид, 1 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 4 мг Пантонтенска киселина, 1 мцг Витамин Б12, 60 мцг Биотин, 400 мцг Фолна киселина, 1 мг ПАБА, 10 мг Холин, 10 мг Инозитол, 325 мг Калциум, 112.5 мг Магнезиум, 8 мг Цинк, 1 мг Манган, 4 мг Железо, 1 мг Бакар, 75 мцг Јод, 25 мцг Хром Производител: Calivita International

Детали за испорака

Испорака

  • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 1000 денари
  • За нарачки под 1000 денари се доплаќа 100 денари
  • Време потребно за достава: 3-7 работни дена по процесирање на нарачката
  • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата на 072 225 505, 2 3111 404
  • Види ја продавницата на "Медика Про" овде
  • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи
  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.