Предјадење
Нудлс
Донбури
Морско
Сет
Десерти
Салати
Бенто
Пијалоци
Нигири
Ролс
Сашими
Месо
СушиРолс
Sushico
Достава се врши од 11 до 22 ч. во рок од 1 час
Минимална нарачка за достава е 1000 ден.
Бесплатна достава за сите нарачки
Работно време за подигнување: од 11 до 22 часот
Клик за мени
Нигири мени
#ХранаДоДома

Опции на понудата:

Tamago - Омлет
80 ден.
Saba - Скуша
100 ден.
Maguro - Туна
120 ден.
Suzuki - Лаврак
120 ден.
Sake - Лосос
120 ден.
Sake Avocado - Лосос и Авокадо
160 ден.
Ebi - Ракчиња
120 ден.
Alaska Snow Crab - Аљаска ракчиња
120 ден.
Unagi - Јагула
180 ден.
Ebi Tempura - Темпура ракчиња
160 ден.
Ikura - Икри од лосос
200 ден.
Nigiri Mix (7 парчиња)
730 ден.
Nigiri Mix (9 парчиња)
940 ден.
Nigiri Mix (11 парчиња)
1,150 ден.
Гарнир Sushico вакаме салата
120 ден.
Гарнир Мисо супа
120 ден.
Гарнир органски соја зрнца
120 ден.
Гарнир ориз на пареа
120 ден.
Додаток - Соја сос
40 ден.
Додаток - Ѓумбир
40 ден.

Опис

*Unagi, Ebi Tempura и Ikura не се вклучени во понудата
*Може да додадете гарнир за +120 ден со вашата нарачка на Нигири микс

За компанијата

Лоциран во срцето на градот, во Дебар маало, SushiСo е првиот суши ресторан во земјава кој нуди исклучително квалитетни специјалитети од модерните кујни на Јапонија, Тајланд и Кина.

Во процесот на подготовка на храната, огромно внимание се посветува на почитувањето на стандардите за квалитет. SushiCo ресторанот е карактеристичен по високо професионалната услуга на персоналот што воедно претставува и дополнителен мотив за посета при различни пригоди.

Ресторанот е одлично место за семејни или бизнис средби или дружби со пријателите, а овозможува и бесплатна достава на храна до посакуваната локација во Скопје.