63% попуст на нијансирање по избор: сомбре, омбре или балајаж + фенирање + кератинска ампула во Beauty Salon Infiniti – L од 3500 ден. во вредност по цена од 1290 ден.

Вредност

3500 ден.

Попуст

63%

Заштеда

2210 ден.

Купени: 1

 • Христо Татарчев 47 З, Скопје

  Одведи ме таму

  075 241 880

Добивате

Нијансирање по избор: сомбре, омбре или балајаж + фенирање + кератинска ампула

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.04.2019 до 30.05.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Сомбре е начин на бојадисување на косата така што прамените се посветли во долниот дел од косата, а нагоре благо, постепено и суптилно преминуваат во природната боја кон темето.

Балајаж претставува техника којашто обезбедува природен констраст, нив осветлување на поголеми прамени коса. Со тоа се добива изглед како кога на децата им осветлува косата од сонцето. Се избира боја за тон или два посветла од природната или постоечката, и на тој начин се постигнува природен изглед којшто не бара никаков особен труд при одржувањето.

Омбре е начин на бојадисување на косата во којшто се осветлува само долниот дел од косата. Најчесто се избира нијанса којашто е за два тона посветла од природната или постоечката боја на косата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.