50% попуст на анализи за сексуално преносливи болести, HPV скрининг и генотипизација или молекуларна детекција на Chlamydia trachomatis по избор од Никоб Медикал

Цена од

1000 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2000 ден.

Попуст

50%

Заштеда

1000 ден.

Купени: 10

 • ул. Борис Трајковски бр. 62

  Одведи ме таму

  02/15515; 02/271 8000

  [email protected]

Добивате

Опции на понудата:

Сексуално преносливи болести (СПБ) 3,000 ден. 1,500 ден.
ХПВ скрининг и генотипизација на 16 високоризични и 8 нискоризични генотипови 3,600 ден. 1,800 ден.
Молекуларна детекција на Chlamydia trachomatis 2,000 ден. 1,000 ден.

*Подетално за анализите може да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.05.2023 до 31.08.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

HPV е најчестиот СПИ. Имало околу 43 милиони HPV инфекции во 2018 година, многу меѓу луѓето во доцните тинејџерски години и раните 20-ти. Постојат многу различни типови на HPV. Некои видови може да предизвикаат здравствени проблеми, вклучително и генитални брадавици и рак. HPV скрининг и генотипизација на 16 високоризични и 8 нискоризични генотипови.

Сексуално преносливи болести (СПБ) или сексуално преносливи инфекции (СПИ), се инфекции кои се пренесуваат од едно на друго лице преку сексуален контакт – панел за молекуларна детекција на сексуално преносливи инфекции (Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae)

Молекуларна детекција на Chlamydia trachomatis. Хламидија е честа СПБ што може да предизвика инфекција и кај мажите и кај жените. Тоа може да предизвика трајно оштетување на репродуктивниот систем на жената. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.