81% попуст на целосен третман на чистење заби и непца во ПЗУ НИКО ДЕНТ во вредност од 1800 ден. по цена од 342 ден.

РАСПРОДАДЕНО

81% попуст на целосен третман на чистење заби и непца во ПЗУ НИКО ДЕНТ во вредност од 1800 ден. по цена од 342 ден.

Цена

342 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,800 ден.

Попуст

81%

Заштеда

1,458 ден.

Купени : 42

 • бул.Јане Сандански 79А,лок.8 (зграда на Телекабел спроти ТЦ Бисер)

 • 02-2455-777

 • бул.Јане Сандански 79А,лок.8 (зграда на Телекабел спроти ТЦ Бисер)

 • Одведи ме таму

 • 02-2455-777

Добивате

Целосен третман на чистење заби и непца

 • Чистење на забен камен 
 • Воздушно чистење и  полирање
 • Обработка на парадонтални џебови 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.11.2017 до 31.12.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација

Опис

Искористете ја оваа можност и направете го целосниот  третман на чистење на заби и непца со кој ќе ги почувствувате Вашите заби неверјатно мазни и чисти како никогаш досега.

Чистењето на забен камен се врши со ултразвук со кој се отстрануватат  тврдите наслаги на забите. Воздушното чистење и полирање е отстранување на меките наслаги на забите со воздушен млаз на бикарбонатни честички, кои можат да бидат со вкус на овошје или мента.

Со воздушното чистење и полирање  се отстрануваат и најситните и недостапни наслаги, кои не можат да се исчистат со класичното полирање (со ротирачка четкичка и абразивна паста). Обработката на парадонтални џебови е длабинско чистење на наслаги помеѓу забите и непцето.

Овој третман или само дел од него, се применува при следните индикации:

 • Лекување на гингивалните и парадонтални заболувања,
 • Пребојување на забите од чај и кафе,
 • Дамки предизвикани од пушење цигари,
 • Отстранување на биофилмот од меки наслаги на забите,
 • Чистење на фиксните ортодонтски апаратчиња,
 • - Подготовка на забините површини за бондирање,
 • Темелно чистење на фисурите пред  нивно залевање ,
 • Се чистат здравите заби при изборот на боја за порцеланските мостови и коронки,
 • Чистење на забите пред третманите за белење, за да се одреди природната боја на забите,
 • Оптимално делување на средствата за белење .

Со овој третман се врши превенција на забите од кариес, се намалува можноста за воспаление на непцето(гингивит)  и појавата на парадонтоза.

Во стоматолошката ординација НИКОДЕНТ можете да ги добиете и следните стоматолошки услуги:

 • Пломбирање и бондирање на забите со најквалитетните естетски материјали,
 • Лекување на забите со најдобрите лекови,
 • Професионално белење на забите,
 • Дигитално рендгенско снимање
 • Рендгенско (со минимално рендгенско зрачење, слика на хартија,  CD или e-mail),
 • Метал-порцелански мостови и коронки,
 • Безметална керамика CAD CAM
 • INLAY & ONLAY
 • Импланти
 • Ортодонтски апаратчиња

НИКОДЕНТ има склучено договор со Фондот за здравство на РМ,  за работа и со сини картони.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ