Подарете нешто убаво и функционално! 51% на папка (футрола) за лаптоп/ таблет до 12" Nitro N-SLEEVE 12 Butterfly од Нитро Компјутери во вредност од 390 ден. по цена од 190 ден.

Вредност

390 ден.

Попуст

51.28%

Заштеда

199.99 ден.

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Папка (футрола) за лаптоп/ таблет до 12" Nitro N-SLEEVE 12 Butterfly

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.03.2019 до 28.06.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Доколку сакате апликација по желба (име и презиме, некој аблем и сл. во една боја) се доплаќа 90 ден.
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Опис

Подарете нешто убаво и функционално! Неопрен папка за лаптоп / таблет до 12" со декорација "пеперутка на лист" Nitro N-SLEEVE 12 Buterfly со поклон Nitro пенкало.

Покрај како заштита за Вашиот лаптоп / таблет, папката може да се користи и за чување на личните работи и документи.

ЗА НАС

Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

 • - Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
 • - Продажба на компјутери, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3 плејери и друга модерна техника
 • - Компјутерска анимација
 • - Дизајн и подготовки за печатење
 • - Изработка на компјутерски програми

Корените на фирмата потекнуваат од ентузијазмот на тројца млади програмери, кои во 1991 година го формираат NitroSoft. Овој тим работи само софтверски проекти, и меѓу другото, ги изработува т.н. Nitro Utilities, прв помошен софтвер изработен во Република Македонија, налик на тогаш постоечките Norton Utilities, но дури и со поголеми можности, надоградени онаму каде што е потребно.

Понатаму NitroSoft ги изработува следните проекти, во програмскиот case јазик Clipper:

 • - Нитро Видео Клуб, го имаат користено неколку приватни видео клубови;
 • - Уписи во средни училишта, за своите уписи долго време го имаат користено Средното Трговско Училиште и Средното Економско Училиште "Арсени Јовков";
 • - Нитро Фактурирање, сеуште го користат неколку приватни фирми и сметководствени бироа;
 • - Финансово и Материјално книговодство, долго време го користеше Музичка и Касетна продукција во Македонска Радио Телевизија и други проекти.

Во поново време Нитро Компјутери ја проширува палетата на услуги за своите корисници и покрај изработката на софтвер се занимава и со: Подготовка на списанија, книги и брошури, Desktop Publishing.

Нитро Компјутери за прв пат во Република Македонија има пренесено неделен весник на целосно уредување на персонални компјутери, наместо дотогашната изработка во печатница, до стадиум на паус. Се работи за весникот "Македонско Сонце".

Во долгогодишна соработа со фирмите "Финансиски Консалтинг" и "Димитров Ревизија" Нитро Компјутери има изработено за нив многу списанија, месечни билтени, книговодствени книги и сл. Меѓу останатите изданија кои се уредувани од Нитро Компјутери се наоѓаат и: "Стоматолошки Терминолошки Речник" на д-р. Љупка Матовска, списанијата "Кинг" и "Борба" и други.

Нитро Компјутери има комплетна изработка, составување и дизајн на свои "Англиско-Македонски речник" и "Француско-Македонски речник" и др; - Реклами, анимации и визуелизации. Меѓу другите проекти тука ќе ги напоменеме: "KWON" - реклама за боречки спортови, серија емисии "Карате-ДО", серија емисиии "Мегабајт", "ТЕМПУС" - проект во Министерство за образование, емисии "Ѕвон", "Пулси Квиз" и "Пулсирања" и сл.

 • - Продажба на свои компјутерски конфигурации за фирми и домашни корисници;
 • - Инсталација на локални мрежи и изработка на телекомуникациски решенија;
 • - Целосен технички сервис - компјутерски и електронски;
 • - Нов софтвер: - Nitro N-SMET Нитро Сметководство - Вашиот сметководствен робот :: Nitro N-SMET :: Your accountant robot. 
 • - Ново Финансово, Материјално, Комерцијално книговодство, Плати и Дилерско работење за Windows платформа.

Со модулите: N-FIN, N-MAT, N-KOM, N-PLATI, N-DILER Ви помага во добрата организираност на работните процеси во фирмата, забрзување на работата и почитување на сите законски регулативи во Република Македонија

 • - Nitro O.R.G. - ОРГАНИЗАТОР / КОНТРОЛЕР / ПОТСЕТНИК
 • - Nitro Sync - СИНХРОНИЗАТОР ЗА СИТЕ ВИДОВИ БАЗИ И ДАТОТЕКИ
 • - Nitro DMS - ДОКУМЕНТ МЕНАЏМЕНТ СИСТЕМ СКЕНИРАЊЕ И ОРГ. НА ДОКУМЕНТИ
 • - Nitro BAZA - АЛАТКА ЗА БАЗИ НА ПОДАТОЦИ
 • - Nitro M.O.N. - ЦЕЛОСЕН ДАЛЕЧИНСКИ МОНИТОРИНГ
 • - еПаричник - домашно книговодство
 • - Paddle-War - флипероидна игричка
 • - Disk - читање и каталогизација на компакт дискови, дискети
 • - Стоматолошка ординација
 • - Мајмунчето Стефче
 • - едукативен софтвер за деца.

Нитро Комјутери е овластено продажно место за:

 • - Faronics DeepFreeze, Anti-Executable, InSight, PowerSave, WinSelect, DeviceFilterMac, System Profiler
 • - Faronics Antivirus
 • - Microsoft Windows
 • - Microsoft Office
 • - McAfee Antivirus
 • - Bitdefender Antivirus
 • - Webroot Antivirus
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.