9 ја следат оваа компанија


55% попуст на Nitro N-Smart Bracelet 1 Health&Sports Tracker + gift box + украсна торбичкa + ПОДАРОК ХИРУРШКА МАСКА

2000 ден.

980 ден.

Преостанато време

Ве молиме одберете една од наведените опции!

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Опис

Кул алка за следење на здравјето и активностите. Со неверојатни функционалности и пријатна за вашата рака.

Бидете кул и во тренд. Водете сметка за своето здравје и активност. 

Македонско упатство во кутијата

 • Достапнa боja: црна, сина, црвена 
 • Ултра лесен за Вашата рака

Функционалности:

 • Дигитален часовник
 • Покажувач на ден во неделата и датум
 • Се поврзува со било кој паметен телефон со Android оперативен систем или iPhone IOS преку Bluetooth интерфејс
 • Мерење на пулс на срцето, крвен притисок и процент на кислород во крвта
 • Вграден педометар кој покажува колку сте пешачеле и колку калории сте потрошиле
 • Мониторинг на спиењето, со покажувач колку време сте биле во длабок сон
 • Спортски мерач за бројот на чекори, скокови, склекови и потрошени калории  
 • Аларми за потсетници и за губење на поврзан телефон
 • Следење на повиците
 • Читање на пораки за повиците, SMS и MMS пораки, е-Маил пораки, нотификации од социјалните медиуми facebook, instagram, twitter и слично
 • Други нотификации од телефонот (ограничено на IOS)
 • Пуштање и слушање на музика од телефонот
 • Далечинско сликање со телефонот
 • Часовникот не е за медицинска употреба

Технички карактеристики:

 • 1" капацитивен full HD LED екран на допир
 • Звучник 1W
 • Сензори за пулс, крвен притисок и кислород во крвта
 • Батерија: 250 mAh
 • 1 час време на полнење
 • 480 часа во мирување
 • Потребни се Android 4.0 / IOS 8.0 или понови
 • Се користат апликации: YOHO Sports / Fitpro

Карактеристики:

 • Состав: челик и силикон
 • Напојување: 5V од USB порта или полнач на приклучок за струја
 • Гаранција: 30 денови

НИТРО КОМПЈУТЕРИ СЕ ГРИЖИ ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ И ВАШАТА ЗАШТИТА ОД COVID-19

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 04.09.2020 до 04.12.2020

Детали за испорака

Испорака

 • Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 3000 денари.
 • Време потребно за достава во Скопје: 2 работни дена по процесирање на нарачката
 • Време потребно за достава низ Македонија: 5 работни дена по процесирање на нарачката
 • Доколку имате прашање за доставата контактирајте ја компанијата ТУКА или на 071 243 833
 • Види ја продавницата на "Нитро Компјутери" овде
 • Се согласувам со Условите за замена и враќање на производи

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро Компјутери
 • За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот
 • Купениот производ можете да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071 243 833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани

За компанијата

Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

 • Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
 • Продажба на компјутери, печатачи, мултифункциски уреди, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3/4 плејери и друга модерна техника
 • Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
 • Компјутерска анимација
 • Дизајн и подготовки за печатење
 • Изработка на компјутерски програми

Од 2012 година Нитро Компјутери ги претставува своите производи:

 • Nitro N-COOL 1 - супериорен држач за лаптоп/таблет со вграден систем за ладење. Изработен од алуминиумска мрежа во горниот дел и квалитетна ABS пластика, со вграден квалитетен вентилатор со солидни карактеристики. Го штити Вашето здравје и го продолжува животниот век на лаптопот.
 • Nitro N-PHONE - светскиот хит број 1 за прв пат во Македонија стана достапен во Нитро Компјутери. Држач за мобилен телефон со вграден пасивен звучник.

Нитро Комјутери е овластено продажно место за:

 •  Faronics DeepFreeze, Anti-Executable, InSight, PowerSave, WinSelect, DeviceFilterMac, System Profiler
 • Faronics Antivirus
 • Microsoft Windows
 • Microsoft Office
 • McAfee Antivirus
 • Bitdefender Antivirus
 • Webroot Antivirus

Подетално за дејностите на Нитро Компјутери:

 • Продажба на свои компјутерски конфигурации за фирми и домашни корисници;
 • Инсталација на локални мрежи и изработка на телекомуникациски решенија;
 • Технички сервис
 • Целосен компјутерски и електронски сервис;
 • Изработка на нов софтвер:
 • Подготовка на списанија, книги и брошури, Desktop Publishing
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.