Викенд зделка! 65% попуст на супериорен кулер за лаптоп/таблет со систем за ладење Nitro N-COOL KING од Нитро Компјутери во вредност од 1499 ден. по цена од 529 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Викенд зделка! 65% попуст на супериорен кулер за лаптоп/таблет со систем за ладење Nitro N-COOL KING од Нитро Компјутери во вредност од 1499 ден. по цена од 529 ден.

Цена

529 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,499 ден.

Попуст

65%

Заштеда

970 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

 • nitro@nitro.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 12:00 - 18:00
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

Добивате

Супериорен кулер за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-COOL KING

 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 7" до 17"
 • Изработен од дебела ABS пластика, a од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа
 • Вграден 2 - портен USB hub
 • Работи со брзина од 700-2400 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 15db
 • Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 21.04.2018 до 21.06.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Опис

Nitro N-COOL KING кулер за лап топ

Супериорен кулер за лаптоп / таблет со систем за ладење

 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 7" до 17"
 • Ергономски дизајн за идеална положба на рацете при работа, со можност за поткревање на задниот дел за додатни 2cm висина
 • Изработен од дебела ABS пластика, од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа
 • Алуминумската мрежа е изработена со вдлабнатини кои спречуваат лизгање на лаптопот од површината
 • Пластична релјефна Нитро налепница во долниот дел спречува лизгање на лаптопот од површината
 • 2 LED диоди во сина боја за дискретно осветлување
 • Вграден 2 - портен USB hub
 • Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата и останува уште една слободна USB порта за приклучување на додатен уред
 • USB кабел е вклучен во пакувањето
 • Kопче за вклучување/исклучување на вентилаторот
 • Квалитетниот вентилатор со големина од 14cm прави добро ладење на лаптопот од долната страна и е гарантиран негов долг животен век. Работи со брзина од 700-2400 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 15db
 • Копче за регулација на брзината на работа на вентилаторот
 • Уредот е погоден за држење во скут (за да не биде лаптопот директно во допир со нозете) или на маса
 • Уредот е затворен од сите страни, поради што не може вентилаторот да дојде во допир со телото (за да не Ви поткачи прст или да се закачи на нозете кога го држите во скут)
 • Повеќе радијални жлебови за исфрлање на топлиот воздух
 • Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата
 • Произведено/асемблирано од: Нитро Компјутери ДООЕЛ Скопје
 • Шифра: NCOOL3KING
 • Произвeденo/доработено во Република Македонија

ЗА НАС

Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

 • Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
 • Продажба на компјутери, печатачи, мултифункциски уреди, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3/4 плејери и друга модерна техника
 • Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
 • Компјутерска анимација
 • Дизајн и подготовки за печатење
 • Изработка на компјутерски програми

Од 2012 година Нитро Компјутери ги претставува своите производи:

 • Nitro N-COOL 1 - супериорен држач за лаптоп/таблет со вграден систем за ладење. Изработен од алуминиумска мрежа во горниот дел и квалитетна ABS пластика, со вграден квалитетен вентилатор со солидни карактеристики. Го штити Вашето здравје и го продолжува животниот век на лаптопот.
 • Nitro N-PHONE - светскиот хит број 1 за прв пат во Македонија стана достапен во Нитро Компјутери. Држач за мобилен телефон со вграден пасивен звучник.

Нитро Комјутери е овластено продажно место за:

 •  Faronics DeepFreeze, Anti-Executable, InSight, PowerSave, WinSelect, DeviceFilterMac, System Profiler
 • Faronics Antivirus
 • Microsoft Windows
 • Microsoft Office
 • McAfee Antivirus
 • Bitdefender Antivirus
 • Webroot Antivirus

Подетално за дејностите на Нитро Компјутери:

 • Продажба на свои компјутерски конфигурации за фирми и домашни корисници;
 • Инсталација на локални мрежи и изработка на телекомуникациски решенија;
 • Технички сервис
 • Целосен компјутерски и електронски сервис;
 • Изработка на нов софтвер:
 • Подготовка на списанија, книги и брошури, Desktop Publishing.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ