Bluetooth звучник + плејер + радио Nitro N-BT Burger Speaker

780 ден.

390 ден.

Опција е задолжително поле!

Купени:

12
  • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

    Одведи ме таму

    02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

    nitro@nitro.com.mk

Опис

Квалитетен Bluetooth звучник со вграден Expanded Bxs за басовите, плејер од Micro SD/TF картичка и FM радио

 

Стабилен звук со филтер на шумот и длабоки басови

Шизички  модерен дизајн во форма на бургер, идеален за пренос

Моќна батерија за долга репродукција на музика

Метален привезок за носење или закачување

Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон

Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)

45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук.

 

Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови.

 

Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка можете да слушате музика со што звучникот се претвора во MP3 плејер. Преку Mini-USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел.

 

Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка.

 

Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења. Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V. Преку ротационото копче може да се регулира јачината на звукот, да се преминува на претходна или следна песна или да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик) или да се врти на телефон.

 

Bluetooth: 4.2

Signal-to-Noise SNR: >= 70db

Дисторзија на звукот: <= 0,5%

Дијаметар на звучникот: 45mm

Бои: црна, црвена  

Пакување: full-color кутија

Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри

Редукција на бучава: CVC 6.0

Капацитет на батерија: 450mAh

Слушање на музика: 4 часа

Во мирување: 1-2 дена

Материјали: високо-квалитетна ABS пластика и метал

Сертификати: CE, FCC, RoHS

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.