51% попуст на блутут слушалки со микрофон и полнач Nitro N-BT EarPods 5 од Нитро Компјутери

2000 ден.

990 ден.

Преостанато време

Купени:

14
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода)

  Одведи ме таму

  02 55 11 374, 02 25 53 472, 071 243 833

  nitro@nitro.mk

Добивате

Ултра модерни блутут слушалки по Bluetooth 5 стандард со вграден микрофон и кутија за чување со вграден полнач Nitro N-BT EarPods 5.

Купи го овој производ со Mastercard и добиј 5% бонус во твојата торбичка!

Опис

Карактеристики на призводот:

 • Боја: црна, бела
 • Најнов Bluetooth V 5.0 стандард, компатибилни и со постарите Bluetooth стандарди
 • Вграден 80Mhz RISC MCU и 80MIPS Kalimba DSP, за квалитетно процесирање на музиката и јасна гласовна комуникација со корисникот
 • High Definition кристално чист звук со басови и високотонци
 • Квалитетен звук со филтер за ехо и бучава
 • Слушање на музика од било кој уред со Bluetooth, мобилен телефон, таблет, компјутер, MP3/MP4 плејер
 • Контролирање на музиката преку копчиња oд слушалките
 • Контролирање на камера преку копчиња oд слушалките
 • Оригинален микрофон од Јужна Кореја
 • Гласовни пораки за статус на слушалките
 • Hands-free функција за мобилен телефон
 • Читање на повикувач од мобилен телефон - ако е поврзан со мобилен телефон, го чита телефонскиот број кој повикува и корисникот може да одговори на повикот преку самите слушалки
 • Одговарање на повиците со стискање на копче за одговор или гласовно одговарање (дигање на слушалка)
 • Одбивање на повик на мобилен телефон, со стискање на копче за одговор или гласовно одговарање
 • Вртење или повторно вртење на последно повиканиот број на мобилен телефон
 • Можност за поврзување со два мобилни телефони истовремено
 • Прикажување на состојбата на батеријата на IOS оперативен систем

Спецификација:

 • 5 BT + EDR
 • Профил: A2DP 1.2, AVRCP 1.4, HSP 1.2, HFP 1.6, SPP, HID
 • Фреквенциски ранг: 20HZ-20Khz
 • Фреквенција за пренос: 2.4GHz-2.48GHz
 • Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри
 • Редукција на бучава: CVC 6.0
 • Капацитет на батерија: 250mAh,32Ωn
 • Разговор: 15 часа
 • Слушање на музика: 14 часа
 • Во мирување: 15 дена
 • Тежина: 15 g
 • Сертификати: CE, FCC, RoHS

Со гифт-кутијата добивате гратис:

 • Македонско упатство за користење
 • Кутија за чување со вграден полнач
 • USB кабел за полнење од USB Порт
 • Гаранција: 30 дена

Рок на користење на зделката

 • Купонот може да се искористи од 31.01.2020 до 30.04.2020

Детали за испорака

Подигнување

 • Производот може да го подигнете од локациите на "Нитро". За да го подигнете производот задолжително е да го покажете купонот.
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Купениот производ може да го подигнете во рок од 1 месец од денот на купувањето. Доколку не го подигнете во дадениот рок средствата не може да бидат рефундирани.
 • Види ги сите промоции и производи од "Нитро" овде

Испорака

#ОстаниДома

 • Нитро Компјутери може да Ви ги достави купените производи преку професионална доставна служба по цена од 100 ден, во сите градови.
 • Оваа компанија нуди достава со доплата за сите нивни производи
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

danchojordanovski

Не го купувајте овој производ. Во описот на производот вели дека може со слушање музика да работат и до 14 часа. Немав илузии дека до толку ќе траат, но се надевав дека барем неколку часа ќе издржат. Ниту час време не издржуваат со целосно полнење. Срамота. Ќе треба да ги враќате во делот за полнење на секои 40 минути, што и не е некоја удобност, со оглед дека потребни се неколку часа за да бидат практични.

Член на Grouper од: 24-11-2018

sandra

Здраво, Ви благодариме на забелешката. Ве молиме пишете ни подетално на маил: support@grouper.mk, кога го купивте производот и испратете ни купон и пин код со цел да извршиме проверка со компанијата.

Член на Grouper од: 01-04-2019
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.