63% попуст на држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 1 Imperator + една година гаранција + новогодишен подарок во "Нитро Компјутери" во вредност од 1290 ден. по цена од 479 ден.

РАСПРОДАДЕНО

63% попуст на држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 1 Imperator + една година гаранција + новогодишен подарок во "Нитро Компјутери" во вредност од 1290 ден. по цена од 479 ден.

Цена

479 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,290 ден.

Попуст

63%

Заштеда

811 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 12

Можност за достава
 • Иван Козаров 24 лок.21 (Стара Рампа - Кисела Вода) Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 55 11 374; 02 25 53 472; 071 243 833

 • nitro@nitro.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 12:00 - 18:00

Добивате

Држач за лаптоп / таблет со систем за ладење Nitro N-Cool 1Imperator + новогодишен подарок по избор

 • Упатство на македонски јазик
 • Една година гаранција
 • Обезбеден сервис по потреба

Новогодишни подароци: 

 • Привезок бришач за тач-екран на допир
 • Штипка држач за забелешки
 • Отварач за шишиња
 • Огледалце срце на склопување
 • Школка чешел и огледало на склопување
 • Пенкало за екран на мобилен
 • Украс за 3.5mm приклучок на мобилен телефон

Услови

 • Купонот може да се искористи од 05.01.2017 до 28.02.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Производот може да го подигнете од компанијата или пак да ви биде доставен
 • Пред подигнувањето на производите од Нитро Компјутери пожелно е претходно јавување на 071/243-833 поради евентуална мобилност на вработените надвор од продажното место
 • Доколку сакате производот да ви се достави испратете email на компанијата со податоците за достава: купон код и пин код, име и презиме, адреса и телефонски број (или контактирајте телефонски)
 • Доставата не е вклучена во цената (истата е на трошок на примачот) и се плаќа при прием на пратката

Опис

Kарактеристики:

 • Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 8" до 17".
 • Ергономски дизајн за идеална положба на рацете при работа, со можност за поткревање на задниот дел за додатни 2cm висина.
 • Изработен од дебела ABS пластика, од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа. 
 • Повеќе жлебови за исфрлање на топлиот воздух
 • Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата
 • Алуминумската мрежа е изработена со вдлабнатини кои спречуваат лизгање на лаптопот од површината.
 • 2 LED диоди во сина боја за дискретно осветлување.
 • Вграден 2-портен USB hub.
 • Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата и останува уште една слободна USB порта за приклучување на додатен уред.
 • USB кабел е вклучен во пакувањето.
 • Kопче за вклучување/исклучување на вентилаторот.
 • Квалитетниот вентилатор со средна големина од 12cm прави добро ладење на лаптопот од долната страна и е гарантиран негов долг животен век. Работи со брзина од 1000-2500 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 8db.
 • Уредот е погоден за држење во скут (за да не биде лаптопот директно во допир со нозете) или на маса.
 • Уредот е затворен од сите страни, поради што не може вентилаторот да дојде во допир со телото (за да не Ви поткачи прст или да се закачи на нозете кога го држите во скут).
 • Широката алуминиумска мрежа во горниот дел го спречува во голем дел ширењето на електромагнетните зрачења од лаптопот / таблетот кон Вашето тело, со што помага во спречувањето на голем број заболувања кои се појавуваат од овие зрачења, посебно кога уредот се држи во скут.
 • Освен заштитата од греење, алуминиумската мрежа има уште едно големо значење - заштита на здравјето.

Технички карактеристики на Nitro N-Cool 1

 • Состав тело на држачот: ABS (O-10) пластика
 • Горна страна: алуминиумска мрежа
 • Налепници: водоотпорна мрсна хартија + смола
 • Вентилатор Димензии: 12cm x 12 cm x 2,5cm
 • Број на вртежи: 1000 - 2500 вртежи/мин.
 • Проток на воздух: 48 CFM
 • Шум: 8db

Димензии

 • Ширина: 37cm
 • Должина: 29,5cm
 • Висина: 5,5cm + 2cm опционално
 • Тежина 770 гр.
 • Напојување 5V од USB порта
 • USB хаб 2 портен
 • Гаранција: 180 денa

Нитро Компјутери е македонска ИТ фирма која се занимава со следните области на Информатичката Технологија:

 • Консулатации во врска со информатичката технологија и извршување на технички сервис
 • Продажба на компјутери, дигитални камери, преносни компјутери, DVD, MP3 плејери и друга модерна техника
 • Компјутерска анимација
 • Дизајн и подготовки за печатење
 • Изработка на компјутерски програми

Корените на фирмата потекнуваат од ентузијазмот на тројца млади програмери, кои во 1991 година го формираат NitroSoft. Овој тим работи само софтверски проекти, и меѓу другото, ги изработува т.н. Nitro Utilities, прв помошен софтвер изработен во Република Македонија, налик на тогаш постоечките Norton Utilities, но дури и со поголеми можности, надоградени онаму каде што е потребно.

Понатаму NitroSoft ги изработува следните проекти, во програмскиот case јазик Clipper:

 • Нитро Видео Клуб, го имаат користено неколку приватни видео клубови;
 • Уписи во средни училишта, за своите уписи долго време го имаат користено Средното Трговско Училиште и Средното Економско Училиште "Арсени Јовков";
 • Нитро Фактурирање, сеуште го користат неколку приватни фирми и сметководствени бироа;
 • Финансово и Материјално книговодство, долго време го користеше Музичка и Касетна продукција во Македонска Радио Телевизија и други проекти.

Во поново време Нитро Компјутери ја проширува палетата на услуги за своите корисници и покрај изработката на софтвер се занимава и со: Подготовка на списанија, книги и брошури, Desktop Publishing.

Нитро Компјутери за прв пат во Република Македонија има пренесено неделен весник на целосно уредување на персонални компјутери, наместо дотогашната изработка во печатница, до стадиум на паус. Се работи за весникот "Македонско Сонце".

Во долгогодишна соработа со фирмите "Финансиски Консалтинг" и "Димитров Ревизија" Нитро Компјутери има изработено за нив многу списанија, месечни билтени, книговодствени книги и сл. Меѓу останатите изданија кои се уредувани од Нитро Компјутери се наоѓаат и: "Стоматолошки Терминолошки Речник" на д-р. Љупка Матовска, списанијата "Кинг" и "Борба" и други.

Нитро Компјутери има комплетна изработка, составување и дизајн на свои "Англиско-Македонски речник" и "Француско-Македонски речник" и др; - Реклами, анимации и визуелизации. Меѓу другите проекти тука ќе ги напоменеме: "KWON" - реклама за боречки спортови, серија емисии "Карате-ДО", серија емисиии "Мегабајт", "ТЕМПУС" - проект во Министерство за образование, емисии "Ѕвон", "Пулси Квиз" и "Пулсирања" и сл.

 • Продажба на свои компјутерски конфигурации за фирми и домашни корисници;
 • Инсталација на локални мрежи и изработка на телекомуникациски решенија;
 • Целосен технички сервис - компјутерски и електронски;
 • Нов софтвер: - Nitro N-SMET Нитро Сметководство - Вашиот сметководствен робот :: Nitro N-SMET :: Your accountant robot. 
 • Ново Финансово, Материјално, Комерцијално книговодство, Плати и Дилерско работење за Windows платформа.

Со модулите: N-FIN, N-MAT, N-KOM, N-PLATI, N-DILER Ви помага во добрата организираност на работните процеси во фирмата, забрзување на работата и почитување на сите законски регулативи во Република Македонија

 • Nitro O.R.G. - ОРГАНИЗАТОР / КОНТРОЛЕР / ПОТСЕТНИК
 • Nitro Sync - СИНХРОНИЗАТОР ЗА СИТЕ ВИДОВИ БАЗИ И ДАТОТЕКИ
 • Nitro DMS - ДОКУМЕНТ МЕНАЏМЕНТ СИСТЕМ СКЕНИРАЊЕ И ОРГ. НА ДОКУМЕНТИ
 • Nitro BAZA - АЛАТКА ЗА БАЗИ НА ПОДАТОЦИ
 • Nitro M.O.N. - ЦЕЛОСЕН ДАЛЕЧИНСКИ МОНИТОРИНГ
 • еПаричник - домашно книговодство
 • Paddle-War - флипероидна игричка
 • Disk - читање и каталогизација на компакт дискови, дискети
 • Стоматолошка ординација
 • Мајмунчето Стефче
 • едукативен софтвер за деца.

Нитро Комјутери е овластено продажно место за:

 • Faronics DeepFreeze, Anti-Executable, InSight, PowerSave, WinSelect, DeviceFilterMac, System Profiler
 • Faronics Antivirus
 • Microsoft Windows
 • Microsoft Office
 • McAfee Antivirus
 • Bitdefender Antivirus
 • Webroot Antivirus
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ