Last Minute! Викенд и шопинг во Солун (22.10-23.10.2021)! 20% попуст на организирана шопинг тура + ноќевање + превоз од ТА Ноа Турс во вредност од 4278 ден. (69€) по цена од 3410 ден (55€)

Цена

3424 ден.

Вредност

4278 ден.

Попуст

20%

Заштеда

854 ден.

Преостанато време

 • ул. Наум Наумовски Борче бр. 50-2/7

  Одведи ме таму

  02 3077 957, 077 993 903

  info@noatours.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува: 

 • Автобуски превоз на дадена релација (Скопје-Солун-Скопје)
 • Ноќевање во хотел
 • Посета на центарот на Солун
 • Посета на Cosmos и IKEA
 • Посета на стариот град на Солун
 • Посета на Лидл
 • Туристички придружник на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.10.2021 до 22.11.2021
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација 
 • По купување на купонот потребно е купоните да ги препратите на емаил на агенцијата пред да ја посетите Ноа Турс за да потпишете договор за патување
 • За реализација на аранжманот, потребно е да се формира група од миниум 15 патници
 • Во цената не е вклучено патничко осигурување
 • Согласно новите мерки за влез во Грција, сите патниците мора да поседуваат некој од следните документи: сертификат за извршена вакцинација, негативен PCR тест или негативен рапид антигенски тест
 • Деца до 12 год, нема потреба да имаат негативен тест, сите лица постари од 12 години треба да поседуваат антигенски или PCR тест
 • Важат општите услови на СКТМ и организаторот на патувањето ТА Ноа турс
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или откако понудата е завршена средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

Солун е град кој важи за еден од најубавите во цела Грција. Еден од најозборуваните градови во далечната историја кој во 20-тите години од минатиот век е целосно обновен. Голем број на улици, паркови, трговски центри, стари автентични куќи, сето ова прави Солун да е рамо до рамо со најпознатите светски метрополи. Минатото и сегашноста се судираат во градските таверни, ресторани, луксузни барови и клубови. Централните плоштади се Платиа Аристотел, кој се протега до морето, обезбедувајќи извонреден поглед на планината Олимп (домот на античките богови), што може да се види кога е апсолутно јасно, и Плата Елефтеријас.. Кога сте во Солун, не пропуштајте да ги посетите овие два плоштади, што е практично невозможно, полни со кафулиња, ресторани и радосни луѓе, а од таму се протегаат двете најголеми трговски улици, Егнација и Цимиски.

Програма на патувањето:

1 ДЕН: Состанок на групата во 04:15 ч. Поаѓање во 04:30h, од Дрводекор (спроти Holiday Inn). Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун во утринските часови околу 10:00 ч. по локално време. Слободно време за шопинг во и ONE SALONICA OUTLET центар, по кој се упатуваме на прошетка и шопинг низ центарот на Солун. Во 15:00 ч. по локално време поаѓање од центарот на Солун кон Икеа, слободно време за шопинг во Икеа и во Космос. Во 19:00 ч. локално време поаѓање кон Переа. Сместување во Хотел. Слободно време. Ноќевање.

2 ДЕН: Переа. Појадок. После појадокот слободно време за разглед на областа Переа и местото Неа Епиватес. Переа е област кој се состои од спојување на трите града Переа, Неа Епиватес и Агиа Триада. Важи за исклучително чисто, многу добро уредено, организирано и пријатно место исполнето со многу кафичи, ресторани како и прекрасни плажи и многу елитни Хотели. Переа идеално место за одмор и релаксација.

По прошетката одиме во Лидл и во договорено време се упатуваме кон Солун и посета на стариот град. Околу 18:00, заминување во Скопје.

Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

За компанијата

Повеќе од една деценија Туристичката агенција Ноа Турс од Скопје професионално и посветено ги опслужува своите клиенти. Како агенција сме веќе докажани на овој пазар во хотелско сместување, апартманско сместување, автобуски превоз, најповолни авио билети за целиот свет и трансфери. 

НОА ТУРС ви ги нуди следните услуги:

 • Туристички аранжмани
 • Авионски билети за сите светски и европски дестинации
 • Автобуски билети за цела Европа
 • Сите видови на патнички осигурувања
 • Индивидуални патувања - комплетна организација
 • Групни патувања - апсолвентски патувања
 • Организација на семинари, конгреси
 • Посета на саеми
 • Летување и зимување во Македонија
 • Рент - а - кар

Нашата цел е да понудиме свежина и разноликост во светот на патувањата. Дестинациите, цените и настаните понудени од нашата агенција доминираат со нивната егзотичност, поволност, професионалност, сигурност и грижа за нашите ценети клиенти. Аранжманите понудени од туристичката агенција НОА ТУРС се грижливо одбрани со цел да ги задоволат критериумите на нашите клиенти. Дозволете ни да се грижиме за Вашето слободно време и уживајте во патувањето со нас.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.