Уживање во Струга (Јули-Август)! До 33% попуст на ноќевање за 2, 3 или 4 лица во соба или апартман во Апартмани Дишлиоски Струга

Цена од

990 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1200 ден.

Попуст

18%

Заштеда

210 ден.

Преостанато време

Купени: 17

 • Езерски Лозја

  Одведи ме таму

  070 362 786

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање за 2/3 лица во трикреветна соба 1,200 ден. (19 еур)
990 ден. (16 еур)
Ноќевање за 4 лица во апартман 1,800 ден. (29 еур)
1,200 ден. (19 еур)

*Цената се однесува за наем на целото сместување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.04.2022 до 01.09.2022
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето
 • Задолжителна е претходна резервација за слободни места на телефон во Апартмани Дишлиоски Струга
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Опис

Струга е град во југо-западниот дел на Македонија делејќи го крајбрежјето на Охридското Езеро со соседниот Охрид.  Струга е град домаќин на браќата Миладиновци, Струшки вечери на поезија,  старовековни цркви и џамии како и старата чаршија, белег оставен од владеењето на Осмалниите со овие простори давајќи му на градот еден поразличен и посебен дух и посебно ке ги заинтригира љубителите на историјата и кутлурата.

Струга исто така е позната по верските градби. Познатите цркви Св. Ѓорѓи во близина на Калишта и црквата Св. Спас која се наоѓа во пештера во селото Вишни; две зданија кои датираат од 15тиот век како и црквата Св. Архангел Миахил во Радожда која датира од 11тиот век. Џамиите на Сулејман Арап и Мустафа Челеби изградени во 15тиот односно 16тиот век се репрезенти на муслиманската вероисповест во овој град. Исто така неизоставен дел од културното богатсво кое го оставиле Османлиите се Текето изградено од Баба Хасан во 18ти век и имамот на Мустафа изграден во првите години од доаѓањето на Османлиите на нашите територии.

За оние кои бараат ноќен живот и забава невозможно е да се пропуштат безбројните плажи и барови, почнувајќи од Машката и Женската плажа преку Галеб, продолжувајќи со баровите Пливалиште, Грифон и Версус кои овозможуваат интересен ноќен живот на крајбрежјето на Охридското Езеро.

Во непосредна близина е и градот Охрид кој овозможува возбудливи прошетки и истражувања исто така неизоставен дел е близината на националниот парк Галичица кој овозможува прекрасни глетки од кои едноставно ви застанува здивот.

Струга е град во кој може да се најде релаксиран одмор, ноќен живот, авантуристички искачувања, прошетки низ шуми или плажи. За секого по нешто.

За компанијата

Апартмани Дишлиоски Струга

 • Трикреветни соби -  Собите се опремени со телевизор, тераса и сопствено купатило. Собите се со три кревети, и по Ваша желба може да престојуваат до 3 лица во една соба со 1 купон.
 • Апартмани - Апартманите се опремени со телевизор, тераса и сопствено купатило. Апартманите се со брачен кревет, двосед и фотеља со механизам, и по Ваша желба може да престојуваат до 4 лица во една соба со 1 купон.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.