Планински одмор во Пампорово (20.12.2018 - 31.03.2019)! 17% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА во Hotel Finlandia 4* во вредност од 2232 ден. (36 eur.) по цена од 1860 ден. (30 eur.)

РАСПРОДАДЕНО

Планински одмор во Пампорово (20.12.2018 - 31.03.2019)! 17% попуст на ноќевање со појадок и вечера + користење на СПА во Hotel Finlandia 4* во вредност од 2232 ден. (36 eur.) по цена од 1860 ден. (30 eur.)

Цена

1,860 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,232 ден.

Попуст

17%

Заштеда

372 ден.

 • 4870 Bulgaria

 • +359888567058

 • hotel@hotelfinlandia.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 08:30 - 22:30 Саб: 08:30 - 22:30Нед: 08:30 - 22:30

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера во двокреветна соба
 • Базен
 • Фитнес
 • Транспорт до СКИ центарот
 • Паркинг
 • WiFi

*Понудата важи за период: 20.12 - 27.12.2018,  02.01 – 02.02.2019 и 18.02 – 31.03.2019


Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.12.2018 до 31.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Понудата важи за период: 20.12 - 27.12.2018,  02.01 – 02.02.2019 и 18.02 – 31.03.2019
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телeфон или e-mail
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата
 • Доплати:
 • Доплата за двокреветна делукс соба 5 еур. на ден.
 • Доплата за апартман - 15 еур. на ден
 • Доплата за еднокреветна соба - 7 еур. на ден (за стандард и за делукс соба).
 • Престојот за деца до 5 години е бесплатен
 • Доплата за деца 6-12 год. со 1 или 2 возрасни - 13 еур. на ден.
 • Доплата за трето возрасно лице нас 12 години = 25 еур. на ден (за стандард и за делукс соба).
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот.
 • Еден купон важи за едно ноќевање за едно лице со појадок и вечера (пијалоците не се вклучени во понудата)
 • Може да се комбинираат повеќе ваучери за повеќе денови.
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Hotel Finlandia 4* во Пампорово нуди модерна и пријатна хотелска база од категорија 4 ѕвезди и широк спектар на услуги за пријатно и забавно поминување на слободното време.
Иако се наоѓа во тивка дел на одморалиштето, хотелот е само на 800 метри од ски-патеките и лифтовите и на 15 минути пешачење од целата централна зона.
Hotel Finlandia располага со 105 пространи соби и апартмани со 225 легла: 4 луксузни апартмани, 13 стандардни апартмани, 45 луксузни соби со 2 кревети и 41 соби со две или три кревети. Сите соби се елегантно декориран и нудат телефонска, кабловска телевизија, мини-бар, фен во бањата. Повеќето имаат када и балкон. Луксузните апартмани се најпосакувана поради топлината и удобноста во класичен или локален стил.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.