Одмор на Охридското езеро (20.04 - 30.06.2019)! До 44% попуст на ноќевање по избор за едно, две, три или четири лица во соба или студио по избор во Вила Анастасија, Охрид

img

Цена од

559 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

990 ден.

Попуст

44%

Заштеда

431 ден.

Купени: 5

 • Ул.Питу Гули 396

  Одведи ме таму

  078 264 470; 070 495 840

  stavre.i@outlook.com, villaohrid@outlook.com

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање за едно лице во соба со заеднички тоалет и кујна 990 ден. (16 еур)
559 ден. (9 еур)
Ноќевање за две лица во соба со заеднички тоалет и кујна 1,450 ден. (23 еур)
899 ден. (15 еур)
Ноќевање за три лица во соба со заеднички тоалет и кујна 2,000 ден. (32 еур)
1,159 ден. (19 еур)
Ноќевање за четири лица во соба со заеднички тоалет и кујна 2,450 ден. (40 еур)
1,369 ден. (22 еур)
Ноќевање за две лица во соба со сопствена бања 1,600 ден. (26 еур)
1,299 ден. (21 еур)
Ноќевање за четири лица во соба со сопствена бања 2,600 ден. (42 еур)
1,989 ден. (32 еур)
Ноќевање за едно лице во студио со бања и кујна 1,090 ден. (18 еур)
759 ден. (12 еур)
Ноќевање за две лица во студио со бања и кујна 1,900 ден. (31 еур)
1,169 ден. (19 еур)
Ноќевање за три лица во студио со бања и кујна 2,500 ден. (40 еур)
1,499 ден. (24 еур)
Ноќевање за четири лица во студио со бања и кујна 3,150 ден. (51 еур)
1,999 ден. (32 еур)
Ноќевање за три лица во соба со сопствена бања 2,400 ден. (39 еур)
1,399 ден. (23 еур)

Едно ноќевање во соба со заеднички тоалет и кујна:

 • Ноќевање за едно лице во соба, цена: 990 ден. 559 ден.
 • Ноќевање за две лица во соба, цена: 1450 ден. 899 ден.
 • Ноќевање за три лица во соба, цена: 2000 ден. 1159 ден.
 • Ноќевање за четири лица во соба, цена: 2450 ден. 1369 ден.

Едно ноќевање во соба со сопствена бања:

 • Ноќевање за две лица во соба, цена: 1600 ден. 1299 ден.
 • Ноќевање за три лица во соба, цена: 2400 ден. 1399 ден.
 • Ноќевање за четири лица во соба, цена: 2600 ден. 1989 ден.

Едно ноќевање во студио со сопствен тоалет и чајна кујна:

 • Ноќевање за едно лице во студио, цена: 1090 ден. 759 ден.
 • Ноќевање за две лица во студио, цена: 1900 ден. 1169 ден.
 • Ноќевање за три лица во студио, цена: 2500 ден. 1499 ден.
 • Ноќевање за четири лица во студио, цена: 3150 ден. 1999 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.04.2019 до 10.07.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од апартманите со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања.
 • Доколку сакате да го искористите купонот за време на викенд потребно е да купите минимум 2 купони, односно да престојувате минимум 2 ноќи
 • Плаќање на туристичка такса 40 ден. од ден во вилата

Опис

Престојувајте во Охрид во нова, модерна и удобна вила, во самото градско подрачје и во пријатен сенковит амбиент крај самата Црква „Св. Ѓорѓија“ од почетокот на 19-ти век, со пријатни домаќини кои во секое време ви стојат на располагање. Вила Охрид Анастасија е оддалечена 10 минути одење пеш од Охридското езеро, а 1100 метри е оддалечена од стариот град. Студијата се опремени со сопствено купатило со туш кабина и чаена кујна со фрижидер. А пак секоја соба има ТВ со кабловска телевизија. Собите користат заедничко купатило и кујна за разлика од студијата кој имаат сопсвена кујна и купатило. Секое студио или соба има сопсвен балкон. Гостите можат да користат безжичен интернет и приватен бесплатен паркинг.

Престојувајте во Охрид во нова, модерна и удобна вила, во самото градско подрачје и во пријатен сенковит амбиент крај самата Црква „Св. Ѓорѓија“ од почетокот на 19-ти век, со пријатни домаќини кои во секое време ви стојат на располагање. Вила Охрид Анастасија е оддалечена 10 минути одење пеш од Охридското езеро, а 1100 метри е оддалечена од стариот град. Студијата се опремени со сопствено купатило со туш кабина и чаена кујна со фрижидер. А пак секоја соба има ТВ со кабловска телевизија. Собите користат заедничко купатило и кујна за разлика од студијата кој имаат сопсвена кујна и купатило. Секое студио или соба има сопсвен балкон. Гостите можат да користат безжичен интернет и приватен бесплатен паркинг.

Охрид - градот на големиот број на цркви и манастири, градот познат како Балкански и Европски Ерусалим. Градот го краси најголемото природно езеро по кое го добил своето име, Охридско езеро кое воедно е и најдлабокот езеро на Балканот. Градот Охрид, наследник на стариот Лихнидос, постои повеќе од 2500 години. Уште од антички времиња, на просторот на градот Охрид достигнувањата на цивилизацијата се менувале, со подеми и падови. Градот Охрид го преживеал сето тоа и постои под истото име се до денес. Легендата кажува дека основач на античкиот град на овој простор вил Феникиецот Кадмо, кој основал династија заедно со античките Енхелени.

Како град заштитен под UNESCO, Охрид денес е збир на антички, старовековни градби, богата култура и автентична архитектура која е препознатлива за овој град. Неверојатните пејзажи и недопрената природа се уште една причина плус зошто Охрид станува најомилен град меѓу туристите. Планината Галичица и истоимениот национален парк ги нудат најдобрите патеки за планинарење и велосипедизам и незаборавниот поглед кон Охридското езеро. Интересен факт е што охридскиот бисер е вистински "дијамант" на Охрид. Тој не се прави од школки туку од крлушките на рибата плашица. Рецептот и начинот на изработка на охридските бисери доаѓа од руски војник кој занаетот го пренел само на едно семејство во Охрид.

Градот Охрид е најпознат по своите средновековни тврдини, археолошки наоѓалишта, спомен-куќи, музеи и цркви. Наш предлог е да ги посетите едни од најпознатите: Самуиловата тврдина (X/XI век, Народен музеј - Куќите на Робевци и Христо Узунов, Музеј на словенската писменост (XVIII век), Антички амфитеатар, Спомен-куќата на Григор Прличев, Светиклиментовиот универзитет и археолошките наоѓалишта на Плаошник. Ах да, и да не го заборавиме фактот дека Охрид е домаќин на вкупно 365 цркви, по една за секој ден во годината. Доколку се уште не сте ги виделе овие безвременски градби, не двоумете се да ги посетите црквата Св. Софија, манастирот Св. Наум, црквата Св. Јован Канео и многу други повеќе или помалку познати цркви во и околината на Охрид.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.