Зима во Банско (01.12.2021-21.01.2022)! До 61% попуст на ноќевањe со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на СПА во Hotel Friends

Цена од

1178 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2990 ден.

Попуст

61%

Заштеда

1812 ден.
 • ул. „Райна Княгиня“, Банско, България

  Одведи ме таму

  +359 899144306

  sales@kp-hotels.bg

Добивате

Понудата е по лице или за наем на сместување по избор: 

Опции на понудата:

BB ноќевање во стандардна двокреветна соба (1 лице) 2,990 ден. (48 еур)
1,178 ден. (19 еур)
BB ноќевање во единечна соба 2,203 ден. (36 еур)
1,860 ден. (30 еур)
HB ноќевање во стандардна двокреветна соба (1 лице) 2,990 ден. (48 еур)
1,488 ден. (24 еур)
HB ноќевање во единечна соба 2,755 ден. (44 еур)
2,232 ден. (36 еур)
BB ноќевање во апартман (за 4 лица) 7,553 ден. (122 еур)
5,456 ден. (88 еур)
HB ноќевање во апартман (за 4 лица) 7,553 ден. (122 еур)
6,448 ден. (104 еур)

Понудата вклучува:

 • Користење на СПА (џакузи, релакс зона, сауна и парна бања) од 14:00 до 20:00 ч.
 • Користење на детско катче
 • Бесплатен интернет
 • Туристичка такса

*БОНУС: Со резервација на 6 ноќевања добивате бесплатно 7 ноќевање со појадок
*Понудата важи и за Божиќ 24.12-26.12.2021 но е потребна доплата од 5€ по лице од ноќевање 
*Понудата не важи од 27.12.2021 до 10.01.2022

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2021 до 21.01.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на ваучерот задолжително проверете дали има слободни места во хотелот за посакуваните дати на телефон +359 899144306 или e-mail
 • По купувањето на ваучерот неопходно е да направите резервација на телефон или e-mail адресата од хотелот при што ќе го соопштите и бројот на ваучерот
 • БОНУС: Со резервација на 6 ноќевања добивате бесплатно 7 ноќевање со појадок
 • Понудата не важи од 27.12.2021 до 10.01.2022
 • Во вечерата се вклучени и сокови и вода од вендинг машина, ракија (50мл), чаша црвено или розе вино за секое возрасно лице 
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За дете до 5,99 години сместувањето на дополнителен кревет е бесплатно
 • За прво дете на возраст од 6-11,99 години на дополнителен кревет потребна е доплата од 10€ за едно BB ноќевање или 12 € за едно HB ноќевање
 • За дете над 13 години и трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 15€ за едно BB ноќевање или 19 € за едно HB ноќевање
 • За второ дете на возраст од 6-11,99 години на дополнителен кревет сместувањето е бесплатно се доплаќа 5 € за вечера од ден
 • За единечно сместување - се купува купон за ноќевање и се доплаќа 16 € од вечер
 • Понудата важи и за Божиќ 24.12-26.12.2021 но е потребна доплата од 5€ по лице од ноќевање 
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот

Опис

Хотел Френдс се наоѓа во прекрасниот планински град Банско, на 150 км оддалечен од аеродромот во Софија.

Хотелот располага со: 

 • 26 модерно опремени соби со спална соба и едно или две дополнителни кревети
 • 4 апартмани со две соби, 2 купатила и хидромасажи
 • 2 луксузни апартмани со 2 соби, две купатила, хидромасажа, камин и голема тераса со раскошен поглед кон Пирин и планината Рила.

Во секој сместувачки капацитет има минибар, телевизор со кабловски канали, гардеробер, биро, прозорци и врати со звучна изолација и бесплатен интернет. За целосно опуштање хотелот располага со релакс зона каде што можете да уживате во сауна, парна бања, џакузи и масажа.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.