Уживање и релакс во Банско (Април-Јуни)! До 49% попуст на едно или две ноќевања со појадок и вечера + користење на СПА центар во Riverside Hotel & Spa 4*

Цена од

2542 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4774 ден.

Попуст

47%

Заштеда

2232 ден.
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ul.Glazne 37 b Bansko, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359886581514

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за број на ноќевања по избор

Опции на понудата:

1 HB ноќевање + користење на СПА 4,774 ден. (77 еур)
2,542 ден. (41 еур)
2 HB ноќевања + користење на СПА 9,548 ден. (154 еур)
4,898 ден. (79 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок и вечера по избор во silver double room + чаша пиво/вино
 • Користење на СПА центар (загреан базен, арома сауна, сауна со солени панели, финска сауна, простор за релаксација, фитнес и релакс зона)
 • Детско катче
 • Wi-Fi во хотелот
 • Паркинг (до ограничување на местата)
 • Хотелско осигурување и туристичка такса

*Понудата не важи за Велигден

*Понудата важи само за викенд (петок-сабота)

*Понудата важи за максимално исполнување на капацитетот на silver double room, односно при сместување на минимум 2 возрасни лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.03.2023 до 01.07.2023
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате за слободни соби на [email protected] или на телефонскиот број +359886581514
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително е прикажување на испечатен ваучер на рецепција при најавување
 • Понудата не важи за Велигден 
 • Понудата важи само за викенд (петок-сабота)
 • Капацитетот на silver двокреветната соба се две редовни регла + опција за креветче за бебе
 • Капацитетот на gold двокреветната соба се две редовни регла + опција за креветче за бебе
 • Капацитетот на gold трокреветната соба се три редовни регла 
 • Капацитетот на фамилијарната соба се три редовни легла + можност за дополнително легло за дете
 • Капацитетот на другиот тип фамилијарни соби се четири редовни легла + можност за дополнително легло за дете
 • Капацитетот на мезонетот се две редовни регла
 • Оброците започнуваат на денот на пристигнување со попладневна ужина и завршуваат со ручек на денот на поаѓање
 • Во појадокот се вклучени - кафе, чај, млеко, вода или сок а во вечерата - чаша вино
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани
 • Понудата важи за сместување на максимален број на лица во соба

Доплати (директно во хотелот):

 • За дете до 6 години сместувањето е бесплатно (во соба со две возрасни лица)
 • За дете од 6 до 11,99 години сместено на дополнително легло се доплаќа 18 € за едно ноќевање
 • За дете од 6 до 11,99 години сместено на редовно легло се доплаќа 26 € за едно ноќевање
 • За дете над 11.99 години или трето возрасно лице сместено на редовно легло се доплаќа 33 € за едно ноќевање 
 • За единечно (single) сместување се доплаќа 13 € за едно ноќевање
 • За сместување во Gold соба или Мезонет се доплаќа 5 € за едно ноќевање
 • За сместување во фамилијарен апартман се доплаќа 10 € за едно ноќевање

Опис

Хотел River Side Hotel & Spa во Банско ви овозможува да уживате 365 дена од годината на неверојатен поглед кон природата, во удобна и пријатна атмосфера, каде што ке бидете послужени со насмевка и професионализам. Разновидни национални и европски јадења се достапни за љубителите на кулинарски задоволства.

СПА центарот зафаќа површина од 1580 кв.м. Спа центарот вклучува голем загреан базен, сауна и фитнес, кои во комбинација со разни масажи и терапии ќе им помогнат на секој гостин да го заборават стресот и бурниот секојдневен живот. Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на живописната планина Банско. Главниот ски лифт е на само неколку минути. За ваша погодност, бесплатен шатл до ски лифтот е обезбеден во текот на зимската сезона. Локацијата на хотелот ви овозможува да ја доживеете историјата на градот, да се прошетате низ автентичните тесни улички со калдрма и да ги посетите многуте традиционални ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и удобност, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот, се совршена комбинација за незаборавен престој во Банско.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.