Релаксирање во Лутраки (Септември)! 30% попуст на 2 ноќевања за двајца во Хотел Алмопиа 3* во вредност од 5000 ден. по цена од 3500 ден.

Цена

3500 ден.

Вредност

5000 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1500 ден.

Купени: 13

Добивате

Понудата е за две лица и истата вклучува:

 • Две ноќевања 
 • Бесплатен Wi-Fi интернет
 • Бесплатно кафе во текот на целиот ден
 • Бесплатен паркинг

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.06.2023 до 30.09.2023
 • Купонот може да се искористи во работни денови и викенди. 
 • Пред купување на купонот задолжително информирајте се во хотелот за слободни соби
 • Предрезервацијата на собата, пред купување на купонот, трае неколку часа
 • По купувањето на ваучерот потребно е да се испрати на е-маил: [email protected] со цел да се потврди резервацијата
 • За дете до 5 години е бесплатно
 • За дете од 5 до 12 години се доплаќа 10€ за по ноќевање со дополнителен кревет во собата
 • За трето возрасно лице се доплаќа 15€ по ноќевање во хотелот
 • Доплата за дополнително ноќевање 30€ (директно во хотелот)
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе дневен престој!
 • Потребно е да го прикажете испечатен купонот по пристигнувањето во хотелот
 • За да откажете или промените резервација контактирајте го хотелот најмалку 3 денa однапред
 • По истекот на рокот купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Превозот не е вклучен во понудата

Опис

Хотелот "ALMOPIA" лоциран во северниот дел на Грција, во местото Лутраки, одалечено само 100 км од градот Солун. Хотелот ги нуди сите удобности потребни за да поминете убав и релаксиран одмор, а е лоциран во подножјето на планинските предели, кои изобилуваат со природни убавини и бујна вегетација, опкружен е со голем број манастири, потоци и многубројни места совршени за прошетка и планинско пешачење.

Хотел Алмoпиа располага со повеќе хотелски соби, од кои секоја е опремена со бања, ладилник и телевизор, а во состав на хотелот има и простор за релаксација и забава со билјард.

Во близина на хотелот се наоѓа и прочуената бања Лутраки која што располага со природна изворска термална вода со лековити својства, која е и една од најпродаваните флаширани изворски води во цела Грција, позната како „Лутра“. Лутраки е една од најпознатите терапевтски бањи во Грција со термална вода која извира од утробата на земјата и претставува вистинско чудо на природата. Овие природни извори можат да ви пружат многу позитивни емоции, релаксација и можат значително да ја подобрат вашата здравствена состојба. Самите бањи имаат два базена, од кои едниот природен со свој водопад поделен на два дела со топла и ладна вода. Водата паѓа од височина со што ви нуди одлична масажа на вашето тело. Температурата на водата изнесува 38 степени. Местото изобилува со ресторани, продавници и кафетерии, кои ќе го направат вашиот престој незаборавен.

Базените и водопадите се наоѓаат на само 2км од хотелот. Големиот базен зафаќа површина од 25м ширина и 50м должина, а помалиот е длабок само 1м и долг 10м, широк 30м и е совршен за сите возрасни групи.

Посетете го ова живописно место кое изобилува со прекрасна природа и многубројни природни водопади кои ќе го направат вашиот престој незаборавен! 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.