Уживајте во летото во Лептокарија, Пиериа (Јуни)! Промотивна цена на пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Амели од S-Travel

Цена од

3475 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3658 ден.

Попуст

5%

Заштеда

183 ден.

Купени: 2

 • Моша Пијаде 2, Битола

  Одведи ме таму

  047 207 333, 071 207 500, 070 207 814

  [email protected]

Добивате

Понудата е за наем на студио за пакет од 7 ноќевања во термини по избор во Вила Амели во Лептокарија, Пиериа

Опции на понудата:

7 ноќевања во двокреветно студио (20.05-27.05.2023) 3,658 ден. (59 еур)
3,475 ден. (56 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (20.05-27.05.2023) 4,898 ден. (79 еур)
4,653 ден. (75 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (27.05-03.06.20023) 4,278 ден. (69 еур)
4,064 ден. (66 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (27.05-03.06.20023) 5,518 ден. (89 еур)
5,242 ден. (85 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (03.06-10.06.2023) 6,758 ден. (109 еур)
6,420 ден. (104 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (03.06-10.06.2023) 7,378 ден. (119 еур)
7,009 ден. (113 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (10.06-17.06.2023) 8,618 ден. (139 еур)
8,187 ден. (132 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (10.06-17.06.2023) 9,238 ден. (149 еур)
8,776 ден. (142 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (17.06-24.06.2023) 11,098 ден. (179 еур)
10,543 ден. (170 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (17.06-24.06.2023) 11,718 ден. (189 еур)
11,132 ден. (180 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (24.06-01.07.2023) 12,958 ден. (209 еур)
12,310 ден. (199 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (24.06-01.07.2023) 14,198 ден. (229 еур)
13,488 ден. (218 еур)

Понудата e за наем на студио и вклучува:

 • Пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор
 • Вилата располага со двокреветно (2 единечни кревети) и трокреветно студио (1 брачен кревет + 1 единечен кревет)
 • Дете до 6 години може да користи заеднички кревет бесплатно
 • Комплетно опремена кујна
 • Клима (со доплата)
 • Wi-fi бесплатно

*Подетално за Вилата можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.05.2023 до 01.07.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во агенцијата
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од агенцијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Ваучерот е валиден при максимална искористеност на редовните кревети
 • Во понудата не е вклучен превоз
 • За хигиената на студијата се грижат самите гости
 • Вилата Амели располага со двокреветни и трокреветни студија 
 • Дете до 6 години може да користи заеднички кревет бесплатно
 • Пријавувањето во сместувањето е во 14:00 часот, одјавувањето во 10:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати

 • За туристичка такса се доплаќа 0.50 € по соба на ден директно во сместувањето 
 • За патничко осигурување се доплаќа директно во сместувањето 
 • Доплата за клима 5€ на ден по соба директно во сместувањето 

Опис

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун. Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.  Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.  Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија. Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, крлешки….
Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани. За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…  Цените се многу пониски од другите одморалишта.  Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.  Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….
Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите. Местото има сè што му треба на еден град. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да пиете вода од чешма. Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп. Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата. Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка..
Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца.
Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

Вила Амели 

Се наоѓа во централниот дел на 150 метри од плажа.
Вила Амели располага се двокреветни и трокреветни студија.
Сите студија имаат основно опремена кујна, тоалет, тераса, телевизор, клима уред ( со доплата ).
1/3 Студио  (1 брачен + 1 единечен)
1/2 Студио 
 (2 единечни кревети)

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.

За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.