Одморете се во Никиана, Лефкада (Јуни)! Промотивна цена на пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Порто Фино од TA Ариес

Цена од

5831 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

6138 ден.

Попуст

5%

Заштеда

307 ден.

Добивате

Понудата е за наем на студио за пакет од 7 ноќевања во термин по избор во Вила Порто Фино во Никиана, Лефкада

Опции на понудата:

7 ноќевања во двокреветно студио (24.05-31.05.2023) 6,138 ден. (99 еур)
5,831 ден. (94 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (24.05-31.05.2023) 7,378 ден. (119 еур)
7,009 ден. (113 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (31.05-07.06.2023) 7,998 ден. (129 еур)
7,598 ден. (123 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (31.05-07.06.2023) 9,238 ден. (149 еур)
8,776 ден. (142 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (07.06-14.06.2023) 9,238 ден. (149 еур)
8,776 ден. (142 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (07.06-14.06.2023) 10,478 ден. (169 еур)
9,954 ден. (161 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (14.06-21.06.2023) 15,438 ден. (249 еур)
14,666 ден. (237 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (14.06-21.06.2023) 16,678 ден. (269 еур)
15,844 ден. (256 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (21.06-28.06.2023) 17,298 ден. (279 еур)
16,433 ден. (265 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (21.06-28.06.2023) 18,538 ден. (299 еур)
17,611 ден. (284 еур)
7 ноќевања во двокреветно студио (28.06-05.07.2023) 21,018 ден. (339 еур)
19,967 ден. (322 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (28.06-05.07.2023) 22,258 ден. (359 еур)
21,145 ден. (341 еур)

Понудата е за наем на студио и вклучува:

 • Пакет од 7 ноќевања за наем во сместување и термин по избор
 • Вила Порто Фино располага со 1/2 студио (за две лица) или 1/3 студио (за 3 или 4 лица), со можност да се стави екстра кревет каде има место
 • Дозволено е сместување според капацитетот на студиото (број на кревети), едно дете до 7 години може да се смести бесплатно во кревет со родител
 • Вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.
 • Кујна
 • Тераса
 • TV
 • Wi-Fi 
 • Клима (со доплата)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.05.2023 до 05.07.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во агенцијата
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од агенцијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Ваучерот е валиден при максимална искористеност на редовните кревети
 • Вила Порто Фино располага со 1/2 студио (за две лица) или 1/3 студио (за 3 или 4 лица), со можност да се стави екстра кревет каде има место
 • Дозволено е сместување според капацитетот на студиото  (број на кревети), едно дете до 7 години може да се смести бесплатно во кревет со родител
 • Важат Општите услови за патување на СКТМ.
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати:

 • Климата е со доплата од 5 евра на ден

Опис

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја…Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен.

Вила Порто Фино

 • одличен квалитет со 3 креветни студија идеални за фамилии ( со можност да се стави екстра кревет каде има место)
 • приватна плажа во непосредна близина на само 20м без гужви и галама
 • иделана позиција на островот со еднаква оддалеченост од Нидри и главниот град Лефкас
 • прекрасен простран двор за одмор и забава покрај зидана скара која е на располагање на гостите


Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес. Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плаж на кои можете да уживате под природни сенки, исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус. Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети распоредени на главната улица и покрај плажата.

Вила Порто Фино А кат. – Никиана, сe наоѓа на главниот пат одалечена само 30 тина метри од најблиската песочна плажа. Во близина на вилата има пекара, супермаркет и неколку таверни.

 • Вилата располага со 12 комплетно реновирани  студија за 3-4 лица кои имаат 1 брачен кревет и еден  единечен кревет.
 • Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата 5 еур/ден), телевизор и тераса со делумен поглед кон море, исто така вилата има и голем двор со тревна површина каде има скара и фурна кои гостите можат да ги користат.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.