Одмор во Пефкохори, Халкидики (Септември)! Промотивна цена на пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Андромеда Јоанис од S-Travel

Цена од

7598 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

7998 ден.

Попуст

5%

Заштеда

400 ден.

Преостанато време

 • Моша Пијаде 2, Битола

  Одведи ме таму

  047 207 333, 071 207 500, 070 207 814

  [email protected]

Добивате

Понудата е за наем на пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Андромеда Јоанис во Пефкохори, Халкидики

Опции на понудата:

7 ноќевања во трокреветно студио (31.08-07.09.2023) 17,918 ден. (289 еур)
17,022 ден. (275 еур)
7 ноќевања во 3+1 апартман (31.08-07.09.2023) 18,538 ден. (299 еур)
17,611 ден. (284 еур)
7 ноќевања во четирикреветен апартман (31.08-07.09.2023) 19,778 ден. (319 еур)
18,789 ден. (303 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (07.09-14.09.2023) 14,198 ден. (229 еур)
13,488 ден. (218 еур)
7 ноќевања во 3+1 апартман (07.09-14.09.2023) 14,818 ден. (239 еур)
14,077 ден. (227 еур)
7 ноќевања во четирикреветен апартман (07.09-14.09.2023) 16,058 ден. (259 еур)
15,255 ден. (246 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (14.09-21.09.2023) 11,098 ден. (179 еур)
10,543 ден. (170 еур)
7 ноќевања во 3+1 апартман (14.09-21.09.2023) 11,718 ден. (189 еур)
11,132 ден. (180 еур)
7 ноќевања во четирикреветен апартман (14.09-21.09.2023) 12,958 ден. (209 еур)
12,310 ден. (199 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (21.09-28.09.2023) 7,998 ден. (129 еур)
7,598 ден. (123 еур)
7 ноќевања во 3+1 апартман (21.09-28.09.2023) 8,618 ден. (139 еур)
8,187 ден. (132 еур)
7 ноќевања во четирикреветен апартман (21.09-28.09.2023) 9,238 ден. (149 еур)
8,776 ден. (142 еур)

Понудата e за наем на студио или апартман и вклучува:

 • Пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор
 • Вилата располага со трокреветно студио  (кауч + два стандардни кревети), 3+1 апартман (спална соба +  дневна со софа) и апартман со капацитет за 4 лица (спална соба со француски + два стандардни кревети)
 • Комплетно опремена кујна
 • Тераса
 • Wi-fi
 • Клима
 • Тотал ТВ
 • Скара
 • Паркинг
 • Базен (лежалки безплатно)

*Подетално за Вилата можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.08.2023 до 28.09.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во агенцијата
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од агенцијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Ваучерот е валиден при максимална искористеност на редовните кревети
 • Во понудата не е вклучен превоз
 • За хигиената на апартманите се грижат самите гостии
 • Вилата располага со трокреветно студио  (кауч + два стандардни кревети), 3+1 апартман (спална соба +  дневна со софа) и апартман со капацитет за 4 лица (спална соба со француски + два стандардни кревети)
 • Пријавувањето во сместувањето е во 14:00 часот, одјавувањето во 09:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати

 • За туристичка такса се доплаќа 0.50 € на ден (се плаќа во агенцијата)
 • За патничко осигурување се доплаќа директно во агенцијата
 • Превозот се доплаќа во агенцијата

Опис

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот. Името на ова туристичко село во превод значи боровo село и доаѓа од изобилството на борови шуми во областа. Од брегот има прекрасен поглед на Атос и полуостровот Ситонија. На плажата има лежалки и чадори, кои најчесто се обезбедуваат бесплатно со пијалок од баровите и кафулињата кои се нанижани едно до друго покрај плажата. Плажата секоја година добива сино знаме затоа што е организирана и чиста.Ноќниот живот во Пефкохори, кога зборуваме за Касандра, е највозбудлив. Шеталиштето покрај брегот во вечерните часови се претвора во голема забава на отворено. Музика, многу луѓе, забава на секој чекор. Поради добрата атмосфера во вечерните часови, туристите доаѓаат од околните места, па сè е многу живо.

Андромеда Јоанис – (прв категорија по локална категоризација). За оние кои сакаат мирен одмор, без градската гужва, но и оние кои сакаат удобност вила  Андромеда Јоанис можe да ви го понуди тоа. Лоцирана во мирниот  дел на Пефкохори, на мал рид над црквата, веднаш под хотелот Атриум. Од центарот одалечена е на околу 300 м. а од плажата е околу 550м. или 8 мин одење.

Во рамките на Вила Андромеда Јоанис имате можност за користење на следново:

 • два базени (голем и мал за деца),
 • лежалки и чадори покрај базен (користењето е БЕСПЛАТНО), ТОТАЛ ТВ
 • тушеви
 • сауна (со доплата од 5 евра за 2 часа користење),
 • скара (користењето е бесплатно, но месото и ќумурот ги обезбедувате сами),
 • паркинг – БЕСПЛАТНО,

Објектот содржи трокреветни студија и четирикреветни апартмани, со прекрасни тераси (некои гледаат во градината некои кон базен).

Студиа:  Три кревети (кауч + два стандардни кревети), кујна (фрижидер, шпорет со рерна, садови), клима (вклучена во цената), ТВ, купатило и пространа тераса.
Апартмани: Спална соба со француски или два стандардни кревети, дневна со софа, трпезарија, кујна (фрижидер, шпорет со рерна , садови), клима (вклучена во цената), ТВ, купатило и пространа тераса.

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.