Прекрасно место за одмор во Полихроно, Халкидики (Септември)! Промотивна цена на пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Анастасија од S-Travel

Цена од

8776 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

9238 ден.

Попуст

5%

Заштеда

462 ден.
 • Моша Пијаде 2, Битола

  Одведи ме таму

  047 207 333, 071 207 500, 070 207 814

  [email protected]

Добивате

Понудата е за наем на апартман за пакет од 7 ноќевања во термин по избор во Вила Анастасија во Полихроно, Халкидики

Опции на понудата:

7 ноќевања во трокреветен апартман (17.09-24.09.2023) 9,238 ден. (149 еур)
8,776 ден. (142 еур)
7 ноќевања во четирикреветен апартман (17.09-24.09.2023) 11,098 ден. (179 еур)
10,543 ден. (170 еур)

Понудата e за наем на апартман и вклучува:

 • Пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор
 • Вилата располага со трокреветни и четирикреветни апартмани
 • Комплетно опремена кујна
 • Тераса
 • Wi-fi
 • Клима
 • TV

*Подетално за Вилата можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.08.2023 до 24.09.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во агенцијата
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од агенцијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Ваучерот е валиден при максимална искористеност на редовните кревети
 • Во понудата не е вклучен превоз
 • За хигиената на апартманите се грижат самите гостии
 • Вилата располага со трокреветни и четирикреветни апартмани
 • Пријавувањето во сместувањето е во 14:00 часот, одјавувањето во 09:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати

 • За туристичка такса се доплаќа 0.50 € на ден (се плаќа во објектот)
 • За патничко осигурување се доплаќа директно во агенцијата
 • Превозот се доплаќа во агенцијата
 • Паркинг се доплаќа

Опис

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

Вилата Анастасија  e на 80м. од широката плажа и на 100м од центарот на Полихроно.

 •  Се состои од апартмани со капацитет за 3-4 лица сместени на прв и втор кат.  
 • Апартманите имаат 2 посебни соби, во првата соба има кујна комплет опремена (со содветен прибор за бројот на гости), фрижидер, шпорет, кауч на извлекување , во втората соба има брачен кревет, плус кревет на извлекување и балкон со поглед на соседните балкони на зградата. 
 • Апартманите се опремени со туш кабина, ТВ, клима и Wi-Fi интернет (безплатно).
 • Пред вилата има широко место за оставање на колите. Комфорни соби, блиску до морето и до шеталиштето и до многуте содржини на Полихроно, го прави совршен избор за убав летен одмор.

Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

За хигиената на апартманот се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плаќа на лице место. Апартманите не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиена.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.