Релаксирајте се во Полихроно, Халкидики (Август-Септември)! Промотивна цена на пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор во Вила Лици од S-Travel

Цена од

5831 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

6138 ден.

Попуст

5%

Заштеда

307 ден.

Преостанато време

 • Моша Пијаде 2, Битола

  Одведи ме таму

  047 207 333, 071 207 500, 070 207 814

  [email protected]

Добивате

Понудата е за наем на студио за пакет од 7 ноќевања во термин по избор во Вила Лици во Полихроно, Халкидики

Опции на понудата:

7 ноќевања во трокреветно студио (03.08-10.08.2023) 30,938 ден. (499 еур)
29,391 ден. (474 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (03.08-10.08.2023) 32,798 ден. (529 еур)
31,158 ден. (503 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (10.08-17.08.2023) 30,938 ден. (499 еур)
29,391 ден. (474 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (10.08-17.08.2023) 32,798 ден. (529 еур)
31,158 ден. (503 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (17.08-24.08.2023) 27,838 ден. (449 еур)
26,446 ден. (427 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (17.08-24.08.2023) 29,078 ден. (469 еур)
27,624 ден. (446 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (24.08-31.08.2023) 24,738 ден. (399 еур)
23,501 ден. (379 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (24.08-31.08.2023) 25,978 ден. (419 еур)
24,679 ден. (398 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (31.08-07.09.2023) 19,778 ден. (319 еур)
18,789 ден. (303 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (31.08-07.09.2023) 21,018 ден. (339 еур)
19,967 ден. (322 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (07.09-14.09.2023) 11,098 ден. (179 еур)
10,543 ден. (170 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (07.09-14.09.2023) 12,338 ден. (199 еур)
11,721 ден. (189 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (14.09-21.09.2023) 7,998 ден. (129 еур)
7,598 ден. (123 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (14.09-21.09.2023) 8,618 ден. (139 еур)
8,187 ден. (132 еур)
7 ноќевања во трокреветно студио (21.09-28.09.2023) 6,138 ден. (99 еур)
5,831 ден. (94 еур)
7 ноќевања во 3+1 студио (21.09-28.09.2023) 7,378 ден. (119 еур)
7,009 ден. (113 еур)

Понудата e за наем на студио и вклучува:

 • Пакет од 7 ноќевања во сместување и термин по избор
 • Вилата располага со студија за 3 и 4 лица (трокреветно или 3+1 студио)
 • Сместувањето е идеално за 3 возрасни лица и дете до 7 години или 2 возрасни лица и 2 деца до 12 години
 • Комплетно опремена кујна
 • Тераса
 • Wi-fi
 • Паркинг
 • Клима(со доплата)

*Подетално за Вилата можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.08.2023 до 28.09.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во агенцијата
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од агенцијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Ваучерот е валиден при максимална искористеност на редовните кревети
 • Во понудата не е вклучен превоз
 • За хигиената на студијата се грижат самите гости
 • Вилата располага со студија за 3 и 4 лица (трокреветно или 3+1 студио)
 • Сместувањето е идеално за 3 возрасни лица и дете до 7 години или 2 возрасни лица и 2 деца до 12 години
 • Пријавувањето во сместувањето е во 14:00 часот, одјавувањето во 09:00 часот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати

 • За туристичка такса се доплаќа 0.50 € на ден (се плаќа во објектот)
 • За клима се доплаќа 5 € на ден (се плаќа во објектот)
 • За патничко осигурување се доплаќа 
 • Превозот се доплаќа

Опис

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

Вила Лица располага со студија за 3 и 4 лица. Сите сместувачки единици се наоѓаат на високо приземје и се состојат од дневна соба со единечен кревет и опремена кујна, спална соба со брачен кревет (грчки) и единечен кревет, бања, 2 тераси.
Вила Лица се наоѓа на одлична локација, на 50 м од песочна плажа, во центарот на Полихроно.

Сместувањето е идеално за 3 возрасни лица и дете до 7 години или 2 возраснилица и 2 деца до 12години

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.