Релаксирајте се во Пефкохори, Халкидики (Септември)! Промотивна цена на пакет од 7 ноќевања + превоз во сместување и термин по избор во Хотел Pilalidis од TA Mediteran

Цена од

10307 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

10850 ден.

Попуст

5%

Заштеда

543 ден.
 • ул.Ванчо Прке бб Штип

  Одведи ме таму

  032 397 001; 070 210 219

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за пакет од 7 ноќевања + превоз во апартман-мaзонет во термин по избор во Хотел Pilalidis во Пефкохори, Халкидики

Опции на понудата:

7 ноќевања во апартман-мaзонет (16.09-23.09.2023) 10,850 ден. (175 еур)
10,307 ден. (166 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Пакет од 7 ноќевања во апартман-мaзонет во термин по избор
 • Капацитет на сместување во апартман-мaзонет е 2 возрасни лица + 2 деца или 4 возрасни лица
 • Комплетно опремена кујна
 • Превоз од Штип, Куманово, Скопје, Велес, Неготино и Гевгелија
 • Клима (со доплата)
 • Wi-fi бесплатно
 • Користење на надворешен базен во Hotel PILALIDIS Пефкохори

Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.09.2023 до 23.09.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон во агенцијата
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од агенцијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Ваучерот е валиден при максимална искористеност на редовните кревети
 • Во апартман плаќаат минимум 2 лица, за 3-то и 4-то лице сместување е бесплатно плаќаат само превоз
 • Капацитет на сместување во апартман-мaзонет е 2 возрасни лица + 2 деца или 4 возрасни лица
 • Пријава во сместувањето се прави после 14 часот, а напуштање на собите е до 10 часот 
 • Хигиената на сместувањето си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати

 • За туристичка такса се доплаќа 1.50 € за едно ноќевање директно во сместувањето
 • За клима се доплаќа 5 € директно во сместувањето
 • За патничко осигурување се доплаќа директно во агенцијата 

Опис

Хотел "Pilalidis" се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на Пефкохори.

Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фотељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.

Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот апартман - мазонет (на високо приземје веднаш до рецепцијата и наспроти базенот). Распоред на мазонетите: На долниот кат (приземје) е комплетно опремена мини кујна со фрижидер од средна големина, софа на спуштање каде може да спијат  две деца или две возрасни лица, маса со четири столици, на вториот кат со внатрешни скали има брачен кревет, гардеробер,  клима (со доплата 5€ од ден се плаќа на рецепција), купатило, TV, гардеробер, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Ви посакуваме пријатен престој.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.