Адреналинска авантура на Тара (Септември)! Промотивна цена на две ноќевања + рафтинг на Тара во кампот Highlander во вредност од 6820 ден. (110 €) по цена од 3410 ден. (55 €)

Цена

3410 ден.

Купени: 69

 • Bastasi bb

  Одведи ме таму

  +387 65 475 201

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Рафтинг на Тара
 • Две ноќевања во дрвени стандардни бунгалови 
 • Комплетна рафтинг опрема (одело и обувки во ваша големина, сигурносен елек, шлем и весло)
 • Такса за рафтинг
 • Туристичка такса
 • Превоз со теренски возила од кампот до местото за рафтинг (за времетраењето на аранжманот)
 • Лиценциран скипер за диви реки и водич за планинарење низ прашума
 • Бесплатен паркинг за вашите возила

*Понудата важи за работни денови од недела до петок и тие датуми може да се резервираат порано, за викенд деновите потребно е да резервирате 1 недела однапред доколку има слободно место 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.04.2023 до 30.09.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација на е-маил [email protected] или телефонскиот број +387 65 475 201 (Viber или WhatsApp)
 • За потврда на резервацијата потребно е да се испрати купонот на е-маилот на кампот
 • Понудата важи за работни денови од недела до петок и тие датуми може да се резервираат порано, за викенд деновите потребно е да резервирате 1 недела однапред доколку има слободно место
 • Во цената не се вклучени оброци за истите можете да доплатите во кампот: појадок 9 €, ручек 18 € и вечера 14 €
 • Превозот не е вклучен во понудата 
 • Во кампот не е дозволено внесување на алкохол
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот период истиот пропаѓа и средствата не можат да бидат рефундирани.

Опис

Кањонот Тара е најдлабоката и најострата речна долина во Европа, втора по големина во светот, по Колорадо во САД. Таа е пловна по целата должина а веќе четири децении нејзиното корито е прогласено за „Светско наследство на УНЕСКО“. Затоа, не ја пропуштајте оваа понуда. Одберете РАФТИНГ НА ТАРА СО ТИМ НА HIGHLANDER и впуштете се во авантура која ќе ве остави без здив. Авантура по која ќе имате многу нови пријатели и уште поубави спомени. Богатство кое нема цена. 

Програма:

1 ДЕН: Пристигнувате во кампот Хајлендер до 18 часот (необврзувачки распоред), и откако ќе се сместите во вашиот резервиран планински бунгалов ако сакате, можете да си нарачате вечера. Потоа следува место за дружење со музика. Координатите на кампот се: N: 43.362051; Е: 18,807748


2 ДЕН: Појадокот може да се нарача околу 8 часот наутро, потоа следи преземање на опрема за рафтинг (сигурносен елек, шлем, специјални костуми и чевли, лопатка). Околу 10 часот се тргнува со теренските возила кон Брстановица, што е почетна точка за рафтинг. Водичите прават распоред на седење и одржуваат краток курс за правилно седење, однесување во брод и веслачки техники на дива и брза река. Ова е проследено со рафтинг за највозбудливите делови од реката Тара со 3 до 4 часа со паузи за фотографирање, пливање и освежување. Тара е проследена со уште 5 км рафтинг на реката Дрина (кај Чепан полје, каде што реките Тара и Пива влеваат) сè до Кампот Хајлендер каде се организира ручек околу 15 часот.

По ручекот, може да уживате во прошетка покрај реката, друштвени игри или некои спортски активности во камп (одбојка, бадминтон, мал фудбал ...). Вечерата е околу 20 часот, а потоа следи дружење со камперски оган и музика.

3 ДЕН: Доколку сакате може да си нарачате појадок. Со кратко резиме на впечатоци и планови завршува дружбата. Доколку сакате сакате можно е да го продолжите престојот и да доживеете нова авантура - џип-сафари, риболов, јавање, планински велосипедизам, патувања до Сараево, Вишеград, Требиње или Долината на хероите. Кампот е вистинска оаза на мирот во недопрена природа, а истовремено и одлична дестинација за авантура, која овозможува целосно спојување со природата и уживање во сите нејзини привлечности. Времето за одмор ќе го поминете во хармонија со природата,  во прекрасна природна средина, и свеж воздух и утринска роса. Време е да уживаме во мир и тишина. 

*Во случај на голем број гости, раководството на Хајлендер го задржува правото да организира рафтинг во две групи - наутро и попладне.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.