Зима во Банско (03.01-05.03.2023)! До 10% попуст на ноќевањe со појадок или појадок и вечера во сместување по избор во Asteri Hotel

Цена од

2232 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2480 ден.

Попуст

10%

Заштеда

248 ден.
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Hotel Asteri, ulitsa "Radon Todev", Bansko, Bulgaria

  Одведи ме таму

  +359 884 300 399

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за ноќевањe со појадок или појадок и вечера во сместување по избор 

Опции на понудата:

HB ноќевање во студио 3,348 ден. (54 еур)
3,038 ден. (49 еур)
HB ноќевање во еднособен апартман 3,658 ден. (59 еур)
3,348 ден. (54 еур)
BB ноќевање во студио 2,480 ден. (40 еур)
2,232 ден. (36 еур)
BB ноќевање во еднособен апартман 2,790 ден. (45 еур)
2,542 ден. (41 еур)

Понудата е по лице и во неа е вклучено:

 • Пијалоци за добредојде при пристигнувањето во собата
 • Wi-Fi интернет низ целиот хотел
 • Детски клуб и забавни игри на рецепција (карти, шах, табла)
 • Бесплатен shuttle до и од гондолата по распоред
 • Ски просторија за складирање на сопствена ски опрема
 • Бесплатен сеф на рецепција

Услови

 • Купонот може да се искористи од 04.01.2023 до 05.03.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телeфон +359 884 300 399 или e-mail [email protected]
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата
 • Сместувачкиот капацитет на двокреветната соба е (2 возрасни лица) додека капацитетот на еднособниот апартман е (2 возрасни, 2+1 дете, 2+2 деца или 3 возрасни)
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Домашни миленици не се дозволени во хотелот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • Бесплатно сместување на прво дете до 11,99 години во студио или еднособен апартман
 • За второ дете до 11,99 години, сместено во еднособен апартман, во хотелот се доплаќа 50% од цената на ваучерот за ноќевање
 • За трет возрасен или дете над 12 години, сместено во еднособен апартман, во хотелот се доплаќа 70% од цената на ваучерот за ноќевање
 • За единечно сместување потребно е да се купат 2 купони
 • Користењето на сауната, парната бања и џакузито е со доплата од 10 € за две лица или 13 € за три лица за 50 минути (со претходна резервација на рецепција)
 • Масажите се доплаќаат со претходна резервација на рецепција
 • За паркингот се плаќаат 6 € на ден
 • Сите доплати се вршат директно во рецепцијата на хотелот

Опис

Хотел Астери 3* е дел од ланецот хотели Атери Хотели се наоѓа во срцето на Банско. Хотелот е изграден во типична архитектура на старите бањи на местото на куќата на Радон Тодев, истакнат бугарски војвода, кој бранел со четата Бугарите од околните села на Банско од турските башибозуси. Се наоѓа на тивка улица и има поглед кон јужните врвови на планината Пирин и североисток до камената кула на црквата Света Троица од 19 век. Мебелот нуди прекрасна комбинација на ретро бутик стил и удобност. Од центарот и најпознатите таверни за капење во градот се на само 2 минути, а од ски лифтот и сите нови ресторани 10 минути.

Хотел Астери располага со ресторан за 60 луѓе, во кој може да уживате во здравата храна подготвена целосно со производи од мали локални фарми, како и традиционални специјалитети. Хотелот е првиот од нашиот нов бренд BG Healthy хотели од хотелската индустрија Ланец на хотели Астери. Сè што нудиме и готвиме е здраво и домашно направено. Чај од планински билки е достапен во лоби барот на хотелот. Домашни лимонади, секакви свежи пијалоци, варено вино за après ski, се здрави пијалоци послужени со љубов. Хотелот нуди лична ВИП услуга на своите гости со акцент на деталите и посебен однос кон секој клиент и неговите желби.

За вашиот целосен одмор ќе се погрижи центарот за релаксација на хотелот и ќе ве однесе во светот на спокојството со својот нетипичен амбиент. Ќе имате можност да уживате во: финска ароматична сауна, парна бања, џакузи со вода од 36 степени и соба за масажа, тушеви, кофа за мраз и место за опуштање. 

За љубителите на зимските спортови, хотел Астери располага со: ски гардероба, индивидуален трансфер до ски лифт, можност за изнајмување скии
опрема.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.