Планински одмор во Банско (18.07-10.09.2022)! До 27% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера користење на СПА центар во Regnum Bansko Hotel & SPA

Цена од

2976 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3782 ден.

Попуст

21%

Заштеда

806 ден.

Преостанато време

Купени: 20

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во Executive Deluxe Suite со поглед на планина 3,782 ден. (61 еур)
2,976 ден. (48 еур)
HB ноќевање во Executive Deluxe Suite со поглед на планина 4,402 ден. (71 еур)
3,596 ден. (58 еур)
BB ноќевање во Grand Suite со поглед на планина 3,038 ден. (49 еур)
2,232 ден. (36 еур)
HB ноќевање во Grand Suite со поглед на планина 3,720 ден. (60 еур)
2,852 ден. (46 еур)

Понудата е по лице и вклучува:

 • Ноќевање со појадок или појадок и вечера на база на шведска маса (според избраната опција)
 • Користење на „Regnum SPA“ - затворен загреан базен (до 30°), сауна, парна бања, џакузи, простор за релаксација и шок/тропски туш
 • Користење на аквапарк Regnum 
 • Бесплатен автобуски превоз (shuttle) до минералниот комплекс (по распоред)
 • Користење на детско игралиште
 • Користење на анимации за деца 
 • Wi-Fi во хотелот и приватен сеф
 • Користење на ски гардероба за сопствена опрема
 • 24-часовен отворен паркинг (според достапност)
 • Туристичко осигурување, 9% ДДВ и туристичка такса

*БОНУС: за престој од 6 ноќевања добивате 1 ноќевање гратис (6+1)
*За престој над 5 ноќевања добивате бесплатно користење на минерален комплекс во село Бања - Regnum Banya Thermal (надворешни базени со топла минерална вода, џакузи, топла када, сауна, парна бања, соблекувални, бањи) и превоз од /до хотел според предвиденото

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.07.2022 до 10.09.2022
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email [email protected] или телефон +359 749 83 024
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата важи за сместување со исполнување на максималниот капацитет на собата
 • Капацитетот на Executive Deluxe Suite е две возрасни лица + 1 возрасен или 2 деца на дополнително легло
 • Капацитетот на Grand Suite е четири возрасни лица + 1 возрасен или 2 деца на дополнително легло
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот

Доплати (директно во хотелот) - за сместување на дополнително легло:

 • За деца до 9 години сместувањето е бесплатно 
 • За дете од 10 до 12 години се доплаќаат 22 € за BB ноќевање и 28 € за HB ноќевање
 • За дете над 13 години се доплаќаат 29 € за BB ноќевање и 39 € за HB ноќевање
 • За единечно сместување се купува 1 купон и се доплаќаат 28 € за BB ноќевање и 36 € за HB ноќевање
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.